אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעמיק בעסקים: חיים רמון משתלב בעסקי קבוצת כתר צילום: מיכאל קרמר

מעמיק בעסקים: חיים רמון משתלב בעסקי קבוצת כתר

ישמש יועץ מיוחד ליו"ר כתר, סמי סגול. כמו כן מונה מטעם כתר לדירקטור במפעלים פטרוכימיים

20.08.2009, 17:32 | כתב כלכליסט

חיים רמון, לשעבר המשנה לראש הממשלה, שפרש לאחרונה מהכנסת לעסקים פרטיים, ישמש גם יועץ מיוחד ליו"ר חברת כתר, סמי סגול וייצג את כתר בדירקטוריונים ציבוריים.

היום פרסמה חברת מפעלים פטרוכימיים, שלכתר יש בה אחזקות, כי רמון התמנה כדירקטור במועצת המנהלים שלה מטעם כתר.

קבוצת כתר היא יצרנית ומשווקת מוצרי צריכה מפלסטיק בשוקי ה"עשה זאת בעצמך" ובמוצרים לבית ולגן. לקבוצה 29 מפעלים בישראל, באירופה ובארה"ב.

כתר פלסטיק, אשר אחראית על הפעילות הישראלית של קבוצת כתר, נוסדה ב- 1948 על-ידי יוסף סגול, מחלוצי התעשייה בישראל. בישראל מפעילה כתר פלסטיק 13 אתרי ייצור.

רמון, יליד 1950, החל את הקריירה הפוליטית שלו ב-1978, כמזכיר המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה, וב-1983 הפך לראשונה לח"כ. בהמשך היה יו"ר סיעת העבודה בכנסת, ושימש כרוח החיה ב"תרגיל המסריח" של העבודה וש"ס ב-1990. בהמשך כיהן כשר הבריאות ולאחר מכן עזב את המפלגה, התמודד נגדה על תפקיד יו"ר ההסתדרות - וזכה, ובעקבות זאת הנהיג מהפכה בארגון.

לאחר רצח רבין ב-1995 חזר רמון לעבודה ולממשלה, וכיהן כשר הפנים, שר במשרד ראש הממשלה ואחראי על ירושלים. בימי ממשלת שרון היה יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ולאחר מכן שר בלי תיק.

ב-2005 הצטרף למפלגת קדימה עם הקמתה, ומטעמה כיהן בממשלת אולמרט כשר המשפטים, ולאחר מכן כמשנה לראש הממשלה.

בתקופה זו הורשע במעשה מגונה בחיילת ונדון ל-120 שעות עבודות שירות, אך מכיוון שלא היה בעבירה קלון, נבחר שוב לכנסת בבחירות האחרונות - ממנה פרש לפני כחודשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
תשובה ל-1: זה לא קשור לכישוריו של רמון בניהול כסאות
כל פוליטיקאי בארץ שלוקח פסק זמן מהפוליטיקה מייד מקבל משרת דירקטור בחברה גדולה במשק ותפקידי "ייעוץ" שונים במשכורות עתק. ה"ייעוץ" העיקרי שאותם פוליטיקאים מתבקשים לתת הוא מידי פעם להרים טלפון לשר כזה או אחר, ליו"ר ועדה כזה או אחר, ראש עיר וכולי. וגם, כשהם חוזרים לפוליטיקה, הם נשארים חייבים למי שהפך אותם מעובדי ציבור לעשירים. ראה למשל אהוד ברק. לפעמים, במקרה של האי היווני, זה מוביל לחקירת מישטרה, אבל לרוב זה עובר בשקט.
הון ושילטון  |  20.08.09
לכל התגובות