אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפעלים פטרוכימיים מעריכה: נרשום הפסד של 144 מיליון שקל ברבעון השני צילום: ראובן שוורץ

מפעלים פטרוכימיים מעריכה: נרשום הפסד של 144 מיליון שקל ברבעון השני

זאת בין היתר בשל הפסדי כאול ובזן, בהן יש לה אחזקות; שוקלת לגייס 60 מיליון שקל באג"ח

21.08.2009, 10:18 | סיון איזסקו

מפעלים פטרוכימיים פרסמו אמש אזהרת רווח לרבעון השני לשנת 2009. מהנתונים שבידי החברה ולאור התוצאות הכספיות של שתי החברות המוחזקות על ידה כרמל אולפינים (50%) ובזן (15.76%), החברה מעריכה כי ירשם הפסד ברבעון השני שיקזז את מלוא הרווח מהרבעון הראשון של השנה שעמד על כ-144 מיליון שקל.

ההפסד ברבעון הראשון נבע ברובו מהשפעת עליית שער החליפין של הדולר על ההתחייבויות הפיננסיות ארוכות הטווח של החברה. ההפסד הצפוי ברבעון השני נובע ברובו הגדול מהשפעת הירידה החדה בשער החליפין של הדולרבמהלך הרבעון השני וכן בחלקו מהתוצאות העסקיות של כאו"ל ובזן. בחברה מציינים כי להשפעת התנודות בשער החליפין של הדולר על ההתחייבויות ארוכות הטווח של החברה לא הייתה השפעה על תזרים המזומנים מפעילות שוטפת של החברה.

במקביל דיווחה החברה כי היא בוחנת גיוס של 60 מיליון שקל, בדרך של הרחבת סדרה ה' של האג"ח של החברה. לצורך כך קיבלה החברה דירוג A3 עם אופק יציב.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
פטרוכימיים הפסד חד פעמי חסר משמעות
הצפי לרווחים ברבעונים הבאים בפעילות השוטפת ותזרים המזומנים לא היה ירידה הנייר ירד הרבה מהשיאוהציבור לא מחזיק בו אלא באחוזים בודדים. מתוך ה 20.3 שיש בידי הציבור כ 10% מחזקים משקיעים שלא ימכרו ולכן הסחירות שם דלה. רוב החברות הציגו הפסדים ברבעונים האלו
מנחם  |  21.08.09
2.
פדרמן ומשפחת עופר תביאו ככסף מהבית
כנסו לכתבה וגם לקישוריות בזן מפעליפטרו כימים וכרמל אוליפינים כרמל אוליפינים הינה חברת השיווק של מפעלי פטרו כימים שגם דיווחה על הפסדים ומעליהם בזן של האחים עופר שהם דיווחו על הפסדים אני מציע לציבור המשקיעים לא לקנות אגח זה ראו כתוב נושים לא מובטחים אתם לא בקזינו כל תעשית הפטרוכימיה נשלטת עלידי שכיננו הערבים סעודים קאטרים בחריינים שקונים הכל כולל קבוצות כדרגל ומפעלים דומים לפטאוכימים באירופה דוגמת סביק הסעודית אבל הם באים עם הרבה כסף מהבית ולא כמו הטיקונים הישראלים שקונים והמידנה והבנקים יתנו הלוואות כל תעשית הפטרוכימיה בתהליך מואץ של בנית מפעלים במפרץ הפרסי על בסיס של גז טבעי ובזן וחברות הבנות לא יוכלו להתחרות בהם גם עם יפעילו לוביסטים וינסו להטיל מיסים על היצרנים המקומים כדאי שבן אליעזר ישמור על תעשית הפלסטיק בישראל ראו איפה נמצא היום חים רמון אז שלא יעבדו עליכם
אחד שמבין , מרכז  |  21.08.09
1.
פטרוכימים נייר זול אסוף רק 20% בידי הציבור
הנייר ירד מ5900 ל 1300 נקודות הנייר אסוף ומוחזק ע"י בעלי עניין . במידה ובעלי עניין לא ימכרו הנייר לא יוכל לרדת בחדות. יום א הנייר ירד מעט 3-4 % ואחר כך יעלה .(הערכה) יש לקחת בחשבון שזו הערכה של החברה ובדו"ח מצויין שיתכן והנתונים שיגיעו ישנו את התמונה . שימו לב לשורה האחרונה בדוח. צרכים להגיע נתונים מעוד חברות כגון אבגול ( חברה שאמור להיות לה דוח טוב) . הן בעובדות אלו המלצה לקנות או למכור את הנייר.
אבי  |  21.08.09