אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקלדת TEAC SMX-20: מושלמת לבטטות כורסה

מקלדת TEAC SMX-20: מושלמת לבטטות כורסה

ה-SMX-20 של TEAC היא מקלדת אלחוטית משולבת עם טראק בול, המיועדת להפעלת מחשבי מדיה סנטר סלוניים. היא לא כל כך יפה, אבל בהחלט אופה

22.08.2009, 15:13 | מתי מריאנסקי
המחשבים של היום מתפשטים ומשתלטים על כל הבית: יש את המסורתי בחדר העבודה, הנוסף שבחדר הילדים, ועכשיו גם אחד בסלון מחובר לטלוויזיה ואולי אפילו אחד במטבח או באמבטיה. האביזרים הנילווים שתוכננו לשבת על שולחן העבודה לא מתאימים לחדרים החדשים האלה, וב-TEAC מבינים זאת היטב. ה-SMX-20 מתוכננת להפעלה בסלון: היא אלחוטית, כוללת בתוכה את העכבר (טראק-בול ליתר דיוק), קטנה יחסית במידותיה ויש לה 15 כפתורים ייעודיים עם כל מה שצריך כדי להפעיל מחשב מדיה-סנטר (נגן, עצור, השתק, הגבר, הנמך וכן הלאה).

העיצוב של המקלדת הוא סופר-פונקציונאלי: הכפתורים הייעודיים מוטים בזוית כך שיהיה נוח ללחוץ עליהם ביד שאוחזת מאחורה. בשני צידי המקלדת יש בליטות מוארכות כדי שאפשר יהיה להרים אותה בקלות מן השולחן, וכפתורי העכבר ממוקמים פעמיים: שניים כמצופה ליד הטראק-בול, אבל עוד שניים נמצאים בשתי הפינות האחוריות (כמו הכפתורים האחוריים של הקונטרולר של הפלייסטיישן), ונוחים מאוד לשימוש כשמחזיקים את המקלדת בשתי הידיים. מבחינה אסטתית, לעומת זאת, המקלדת היא כשלון מוחלט: בהחלט היינו מכנים אותה "מכוערת", החל מהבחירה המשונה של הצבע הכחול-פלדתי וכלה בעיצוב הכפתורים היעודיים של פלסטיק-דמוי-מתכת.

ב-TEAC עשו מאמץ ניכר לשמור על מקשי המקלדת בגודל נוח להקלדה, אבל בכל זאת לארוז את הכל בגודל המינימלי האפשרי. לצורך כך הקטינו יותר מידי מקשים חשובים (כמו Enter או Shift), ויתרו לחלוטין על מקשים אחרים (נגיד Control ימני). מקשים רבים אחרים זזו ממקומם הרגיל (כמו מקש ה-Delete שחיפשנו בכל פעם) ואחרים הוצבו במקומות תמוהים, שלא לומר מרגיזים ממש (Home הוא המקש הימני ביותר במקום backspace) ו-Fn הלא-שימושי הוא השמאלי ביותר מלמטה במקום ה-Ctrl. כל זה פוגע לחלוטין בשימוש של המקלדת עבור מחשב שולחני רגיל. בשימוש סלוני, כשרוב העבודה היא הקרנת סרטים ושקופיות וגלישה מקרית באינטרנט סידור המקשים הוא בעייתי פחות.

מכוערת, אבל שימושית מכוערת, אבל שימושית מכוערת, אבל שימושית

גולת המתכת של הטראק-בול עובדת יפה, אבל מרגישה קצת זולה, כאילו היא עומדת להתפרק (אם כי נודה שהיא לא התפרקה אף פעם במהלך השימוש). הסידור של כפתורי העכבר מוצלח כאמור, אבל בכל זאת לפעולות מסובכות יותר של סימון או גרירה תזדקקו לאצבעות גומי או לשתי הידיים (כלומר תצטרכו להפקיר את הגרעינים לרגע). בצד שמאל של המקלדת יש גם גלגלת של מעלה-מטה שעובדת היטב. היינו מצפים שהיא תהיה גם לחיצה (כדי לשמש ככפתור אמצעי ולפתוח לינקים בטאב חדש), אבל היא לא. אז לא.

ההתקנה היא פשוטה להפליא וכוללת הכנסת סוללות (2 סוללות AAA, כלולות בחבילה) ותחיבת המקלט הזעיר לתוך אחד מחריצי ה-USB הפנויים שלכם. אם בכל זאת נתקלתם בבעייה כלשהי, יש גם דיסק התקנה (אנחנו לא הוצאנו אותו מהניילון). ב-TEAC מבטיחים טווח קליטה של 10 מטרים. במציאות נראה לנו שהטווח קטן יותר, אבל לא בהרבה. אם אתם לא גרים בתוך מגרש כדורסל לא תהיה לכם בעיית טווח. אם החלטתם להתחכם (וברור שזה מה שעשינו) ולנסות להפעיל את המחשב מחדר אחר, אז זה גם עובד אם יש ביניכם קיר מפריד אחד והשארתם את הדלתות פתוחות.

אהבנו:

  • עיצוב פונקציונאלי, קומפקטית
  • התקנה סופר-קלה
  • טווח קליטה מתאים גם לסלון מרווח

לא אהבנו:

  • מכוערת
  • סידור תמוה של המקשים

גזר דין:

מקלדת מצוינת למחשב שבסלון. הכל בחתיכה אחת: העכבר כלול בפנים ואין כבלים. הוסיפו שורה ארוכה של מקשים ייעודיים להפעלת המדיה סנטר שלכם ולא תצטרכו לקום מהכורסה יותר. בכל זאת, לא היינו ממליצים עליה לשימוש כמקלדת לעבודה רגילה במחשב "הראשי" שלכם. בנוסף, אם אתם אניניי טעם קחו בחשבון את המראה של ה-SMX-20: בוא נגיד שלא היינו מביאים אותה איתנו לבליינד דייט.

מחיר: 290 ש"ח. מחיר מומלץ לצרכן

הכתבה פורסמה בבלוג הגאדג'טים mobo

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות