אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחן טעימה: להגיש קר צילום: ישראל כהן

מבחן טעימה: להגיש קר

שלושה יינות לבנים ישראליים חדשים ומוצלחים לקראת סוף הקיץ. אם אין לכם פנאי לטייל בצפון, לפחות תשתו את תוצאות הבציר המוצלח בהר מירון ורמת הגולן

23.08.2009, 12:28 | שלמה פפירבלט

יינות לבנים אינם לבנים. עושים אותם מענבים ירוקים, בהירי קליפה, לעתים עם נטייה לצהבהבות מסוימת. מכיוון שהפיגמנטים הצובעים את היין נמצאים בקליפות הענבים, הרי התוצאה המתקבלת היא בהירה, לעתים עם נטיות גוון של קש, זהב שיבולת, ברק לימוני או ניצוצות ירוק.

שרדונה של רמת הגולן. הנאה קרירה, צילום: ישראל כהן שרדונה של רמת הגולן. הנאה קרירה | צילום: ישראל כהן שרדונה של רמת הגולן. הנאה קרירה, צילום: ישראל כהן

כאשר מדובר ביינות לבנים אשר עברו התיישנות משמעותית בחביות עץ, צבעם מקבל לפעמים צהבהבות כהה או עומק נחושתי. לעתים רחוקות מפיקים יינות לבנים גם מענבים "שחורים". סוחטים אותם במהירות, מפרידים מהקליפות ורק אז מתסיסים. לתוצאה קוראים "בלאן דה נואר" (לבן משחור, בצרפתית).

היינות הלבנים הם חביבי הקיץ גם מכיוון ששותים אותם מצוננים, וגם בזכות היותם קלים יותר באופן כללי. עוד על רגל אחת, היינות הלבנים, באופן משמעותי יותר מן האדומים, מופיעים גם כחצי יבשים, כלומר מכילים כמות מסוימת של סוכר שלא אוכל בתהליך התסיסה. הם גם מבוקשים מאוד כמתוקים, תחת הכינוי יינות קינוח, ולפעמים מחזקים אותם בתוספת אלכוהול. הנה שלושה יינות לבנים חדשים ומומלצים.

יקבי רמת הגולן, ירדן, שרדונה, 2007

 

היין העשוי מפרי כרמים בצפון הרמה, בגובה 1,200 מטר מעל פני הים, אזור גידול הענבים הקר ביותר בישראל והמתאים ביותר ללבנים. היין תסס ואחר כך התיישן בחביות עץ אלון צרפתיות במשך כשבעה חודשים. פרק זמן לא ארוך יחסית, אשר הפך אותו לשילוב נהדר של רעננות עם ניחוחות וטעמים מורכבים מעץ החבית. איכות הפרי (2007 היה בציר מעולה בכרמים אלה) עושה את היין לחוויה מיוחדת. היין יישמר וישביח בבקבוקיו עוד לפחות חמש שנים. מחיר הבקבוק: 65 שקל.

יקבי כרמל, שרדונה גליל עליון, הסדרה האזורית, 2008 

ויוניה ושרדונה של כרמל. מהר מירון ויוניה ושרדונה של כרמל. מהר מירון ויוניה ושרדונה של כרמל. מהר מירון

יין מענבי כרמים הממוקמים באזור הגבוה של הר מירון. הענבים נסחטו בעדינות כדי לקבל מיץ צלול, וכשני שלישים מהם עברו לתסיסה במכלי נירוסטה. החלק הנותר תסס בחביות עץ אלון וגם נותר להתפתח בהן, על משקעיו, במשך חצי שנה. ערבוב של שני היינות האלה יצר יין מצוין שיש בו טעמי פרי רעננים, קלילות מושכת וניחוחות תפוחי עץ ירוקים, בצד ארומות מתובלות, אקזוטיות ומעושנות מעט מעץ החבית. מחיר הבקבוק: 55 שקל.

יקבי כרמל, ויונייה גליל עליון, הסדרה האזורית, 2008

 

הזן הזה חדש יחסית בארצנו, אך מתאקלם באופן נהדר. כאן, מקורו בכרם מהאזור הגבוה של מירון, והוא נעשה באותו אופן כמו השרדונה, אך בהבדל אחד: ענביו נבצרו בשני מועדים כך שהתקבל פרי רענן ובשל יותר. תקופת החבית של חלק מהיין היתה רק ארבעה חודשים. התוצאה היא יין פירותי מאוד, שופע ניחוחות מפתים של נקטרינה ומשמש, עם רמזי תבלינים מעץ החבית. על החך הוא צעיר וחד, נעים מאוד ומאוזן. מחיר הבקבוק: 55 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות