אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: אסטון וילה היא אלופת הפרמיירליג - בכל הנוגע לאיכות הניהול

מחקר: אסטון וילה היא אלופת הפרמיירליג - בכל הנוגע לאיכות הניהול

לפי המחקר, הבעלים של ארסנל נמצאים במקום השני, ואלה של מנצ'סטר יונייטד - במקום ה-13. ווסטהאם וליברפול מדורגות אחרונות

23.08.2009, 16:26 | סוכנויות הידיעות

חברת המחקר Tomorrow's Company קבעה כי הבעלים של אסטון וילה, רנדי לרנר, הוא הבעלים הטובים ביותר בפרמיירליג. החברה לא בדקה את איכות ההצגה או פעילות הקבוצות בשוק העברות השחקנים אלא את היכולות של הבעלים לשמור על עתידו של המועדון.

מארק גוידר, מקבוצת המחקר, אמר: "ניהול נכון אומר קודם כל להעביר לדור הבא מועדון כדורגל במצב טוב יותר מאשר הוא התקבל על ידם - וזה לא קשור רק לתוצאות על המגרש או לדו"חות רבעון מוצלחים".

במקום השני נמצאת ארסנל, בשלישי וויגאן וברביעי אברטון. בלקבורן, סטוק ובירמינגהאם גם בצמרת. מנצ'סטר יונייטד במקום ה-13, מנצ'סטר סיטי במקום ה-14 וצ'לסי של רומן אברמוביץ' רק במקום ה-15.

ליברפול של טום היקס וג'ורג' ג'ילט במקום הלפני האחרון ובמקום האחרון נמצאת הנהלת ווסטהאם, שהותירה את המועדון בחסדי מפרקים מטעם בנק איסלנדי.

במסגרת המחקר בדקה החברה את היחס של ההנהלות כלפי המועדונים - האם הבעלים רואה את הקבוצה כפרה חולבת או נכס שהוא מחזיק לטווח הארוך. הניהול לטווח הארוך (Stewardship) נקבע לפי חמישה קריטריונים: 1. לשים את המועדון לפני הכל (האם הבעלים משתמשים במועדון כדי להרוויח כסף קל או שהם כאן לטווח הארוך); 2. חשיבה לטווח ארוך (חובות, השקעות במחלקות נוער, השקעה בתשתיות וכו'). 3 שקיפות הכוונה (האם יש כוונה נסתרת בניהול המועדון). 4. כבוד כלפי האוהדים והקהילה המקומית (האם המועדון משפר את יחסיו עם קהל הלקוחות שלו). 5 תשוקה (האם הבעלים פועל מתוך תשוקה אמיתית למועדון).

חברת המחקר - שמגדירה עצמה כחברה ללא מטרות רווח - בודקת בשנים האחרונות איכויות של ארגונים עסקיים ולא עסקיים במטרה לבדוק את "ההיגיון הפנימי שלהם כלפי צוות העובדים, בעלי המניות והחברה בכללותה", לפי גוידר.

חמש ההנהלות הטובות ביותר בטבלת Tomorrow's Company

1. אסטון וילה

2. ארסנל

3. וויגאן

4. אברטון

5. בלקבורן

חמש ההנהלות הגרועות בטבלת Tomorrow's Company

16. פולהאם

17. פורטסמות'

18. טוטנהאם

19. ליברפול

20. ווסטהאם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות