אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: משכורות יולי טרם שולמו לעובדי קידי שיק צילום: עטא עוויסאת

בלעדי: משכורות יולי טרם שולמו לעובדי קידי שיק

רשת בגדי הילדים השייכת לחתנו של שעיה בומילגרין מסרה בתגובה: "הזרמנו 250 אלף דולר ואנחנו מוודאים מול הבנק שהכסף אכן יועבר לעובדים"

23.08.2009, 17:25 | גלי ברגר

140 עובדי רשת הילדים החרדית קידי שיק, שבבעלות זאב זיילר, אחיינו של שעיה בוימלגרין, עדיין לא קיבלו את משכורות חודש יולי, למרות שחודש אוגוסט כבר מתקרב לסיומו. בשבוע שעבר הבטיחו הבעלים להזרים הון עצמי לחברה על מנת לשלם את המשכורות וכי הן יועברו תוך יום-יומיים, אך בפועל הדבר לא קרה ולדברי עובדים בחברה "אנחנו לא מצליחים לקבל תשובות".

מקידי שיק נמסר בתגובה כי: "ברגעים אלה אנחנו מדברים עם הבנק על מנת לוודא כי סכום של 250 אלף דולר שהועבר לחברה אכן יגיע לעובדים וישמש לתשלום משכורות". הפחד של הבעלים הוא שהבנק ייקח את הכסף שיוזרם לצמצום החוב של החברה, ולא יאפשר העברת משכורות. ל"כלכליסט" נודע עוד כי החוב של החברה עומד על כ-10 מיליון שקלים, כאשר בתקופה בה נכנס זיילר לחברה עמד החוב על כ-16 מיליון שקל.

רשת קידישיק, שנוסדה ב-1995, מונה היום 12 סניפים בפריסה ארצית הפועלים בקרב ריכוזי אוכלוסייה חרדית, לרבות בירושלים, בני-ברק, חיפה, נתניה, מודיעין-עלית ואשדוד. הרשת ממוצבת גבוה יחסית למגזר, והיא מציעה אופנה לבנים ובנות, מינקות ועד גיל 13 לערך. הרשת הוקמה על ידי הזוג שניאורסון. זיילר רכש ב-2002 50% מהרשת, ובאפריל 2008 השלים את רכישת מלוא המניות, לאחר שחובות הרשת גדלו ובני הזוג שניאורסון לא הסכימו להזרים כסף לחברה.

למרות תהליך ההתייעלות שעוברת הרשת בשנה האחרונה, אשר כלל סגירת סניפים, ירדו מכיות החברה בחודשים האחרונים עקב המצב הכלכלי וט' באב, והיא נכנסה לקשיים תזרימיים. יחד עם זאת גורמים בשוק החרדי מציינים כי בוימלגרין לא ירשה לעצמו להיות חתום על סגירת רשת שמספקת מקומות עבודה לכ-140 משפחות חרדיות, ויעדיף להמשיך ולהזרים אליה כסף. בשבוע שעבר יצאה הרשת בקמפיין פרסום באמצעות משרד גל אורן על מנת להעלות את המכירות.

מכירות קידי שיק עמדו ב-2008 על 30 מיליון שקל וברשת מקווים כי גם את 2009 היא תסיים במחזור דומה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות