אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגרש 'האורווה' לא ייהרס עד להקמת איצטדיון חלופי צילום: עמית שעל

מגרש 'האורווה' לא ייהרס עד להקמת איצטדיון חלופי

עיריית פ"ת קיבלה החלטה המבשרת טובות להפועל ומכבי פ"ת. דני לוי: "נשחק פה עוד 7 שנים". עמוס לוזון: "לא ייגעו בכלום עד שיהיה איצטדיון חדש"

23.08.2009, 18:17 | שי ארצי, ynet

סאגת 'האורווה', פרק אחרון? כלל לא בטוח, אבל מתחיל להסתמן פתרון לקבוצות ממלאבס, זאת אחרי שוועדת התכנון והבנייה של עיריית פתח תקווה התכנסה היום (א') כדי לדון בעתידו של איצטדיון ה'אורווה'. כחמישים איש, ביניהם נציגים ממכבי והפועל פתח תקווה, אוהדים ודיירים, הגיעו לוועדה, שהחליטה פה אחד כי עד אשר לא יוקם מגרש חלופי חדש, האצטדיון לא ייהרס.

כזכור, במקור היתה כוונה להרוס את האיצטדיון של המלאבסיות, מאחר והשטח נמכר לחברת נדל"ן אשר אמורה לבנות בניינים במקום.

עוד לפני ההחלטה פרץ עימות בין האוהדים לדיירים שהגיעו למקום. האוהדים אמרו לבעלי הדירות: "לא אכפת לכם ש-1,000 ילדים יילכו לרחובות ויעשנו סמים? אתם קניתם קרקע שבכלל לא נמכרה. אל תדאגו, ישלמו לכם שכר דירה, ואותנו אף אחד לא יוציא מהאצטדיון. הקבלן הזה הוא הקומבינטור של העסקה ואם הייתם בודקים לפני שקניתם, הייתם מבינים שהמגרש שייך לחברת אשדר ולא לחברת אשטרום".

אחד מבעלי הדירות ענה לאוהדים: "הקבוצות יכולות לשחק באצטדיון רמת גן או במקומות אחרים. הוויכוח שלנו הוא לא מול האוהדים והקבוצות, אלא מול העירייה". אלי בן-יקר, בעל דירה נוסף, אמר: "אנחנו דיירים שקנינו דירות ואותנו לא מעניין מה הקבוצות רוצות. הצענו להם פשרה לפיה הם ישחקו עד מאי 2010 ולאחר מכן האיצטדיון ייהרס והן לא קיבלו את ההצעה הזו". 

יו"ר הפועל פתח תקווה, דני לוי, אמר בתום הוועדה: "אנחנו, מכבי פ"ת והפועל פ"ת, זה הנבחרת של פ"ת ונשחק באיצטדיון הזה עוד 7 שנים". נשיא מכבי פ"ת, עמוס לוזון, התייחס גם הוא להחלטה ואמר: "ההחלטה הזאת היא חד משמעית שהאצטדיון לא ייהרס ולא ייגעו בו עד אשר האצטדיון החדש לא ייפתח ואני שמח על כך".

גל חצור, הרוכש המיועד של הקבוצה, אמר: "אנחנו לא מתכוונים לוותר בנושא. אנחנו נשתמש בכל הכלים שיש ברשותנו, בשיתוף עם מכבי פתח תקווה, כדי שנשחק תמיד באיצטדיון.

יש לנו "דייר מוגן" משנת 67 ואין קבוצה בליגת העל שמשחקת בלי בית". יו"ר מכבי פתח תקווה, שינו זוארץ, אמר: "חברי מועצת העיר הביעו בצורה ברורה וחד-משמעית את רצונם שהאצטדיון לא ייהרס. גם הם מבינים שאם זה יקרה, לקבוצות לא יהיה איפה לשחק".  

ל-ynet נודע כי דיירי הבניין שוקלים כמה צעדי מחאה, ביניהם הפגנה מול האצטדיון בשעת המשחק נגד מכבי תל אביב בשבת הקרובה, והגשת תביעה נגד חברת אשדר, שתתבקש להפסיק את משחקי הקבוצות באיצטדיון. אחד מהדיירים אמר ל-ynet בזעם: "עשו לנו פה תרגיל מטורף. נגיש ערעור ונגיע עם זה גם עד המחוזי, לא נוותר. לא יכול להיות שימרחו אותנו כל הזמן ונצטרך לחכות עוד שנתיים-שלוש ולגור ברחובות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות