אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריבלין נגד דברי קופמן: "הכנסת לא תישאר אדישה נוכח השתלחות נטולת רסן" צילום: גיא אסיאג

ריבלין נגד דברי קופמן: "הכנסת לא תישאר אדישה נוכח השתלחות נטולת רסן"

יו"ר הכנסת דורש התנצלות מהעיתונאי רון קופמן, שכינה את חברי הכנסת "חלאות" ומאיים בתביעת דיבה

23.08.2009, 17:58 | נעמה סיקולר ומיטל זדה

יו"ר הכנסת ח"כ ראובן (רובי) ריבלין מאיים בתביעת דיבה ובהליכים פליליים, אם העיתונאי רון קופמן לא יחזור בו ויתנצל על כך שכינה ברדיו תל אביב את חברי הכנסת בכינויים פוגעניים.

ההתאחדות תובעת מקופמן 1.5 מיליון ש' הכפשותיו הפכו אותו ל"טאלנט" בתביעה שהגישה ההתאחדות לכדורגל נגד מגיש ופרשן הספורט, נכתב כי הוא נוהג דרך קבע להשמיץ ולפגוע במוסדות ההתאחדות ואנשיה מארק שון, תגובה אחתלכתבה המלאה

במכתב ששלח ריבלין לנשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר ולמנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה, אומר ריבלין כי הכנסת לא תישאר אדישה "נוכח ההשתלחות משוללת הרסן" של קאופמן, שבמהלך שיחה על נבחרת חברי הכנסת שהשתתפה בטורניר ספורט מול נבחרת קוריאה כינה את חבריה הכנסת "חלאות" ו"דרעק".

ריבלין תובע התנצלות ראויה ומובלטת שאיננה משתמעת לשני פנים בתוך כ-7 ימים ולא - ינקוט בהליכים. לדבריו, גם במדינה דמוקרטית המקדשת ערכים של חירות הביטוי וחופש העיתונות יש להציב נורמות ברורות של אתיקה ותרבות שיח".

"הזכות לבטא דעות חריגות ואף לא אהודות בפומבי", כותב ריבלין, "אינה מתירה כל רסן. לא ייתכן, אפילו במשטר דמוקרטי למהדרין, שבהעדר קורטוב של ביקורת עניינית, יהין עיתונאי לשפוך רפש וסחי על מוסד הכנסת, לסלף עובדות ולטפול האשמות, שאין בינן ובין המציאות לאשורה - ולו שמץ קל של אמת".

"הכנסת", כותב ריבלין, "לא תישאר אדישה נוכח השתלחות נטולת רסן שכזו והיא אף איננה רשאית לעשות כן. דברים רעים שנאמרו בשידור חצו את הגבול האסור, פגעו בשמה הטוב של הכנסת ונועדו לבזות ולהשפיל את חברי הכנסת".

רדיו תל אביב ורון קופמן סרבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות