אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"קונצרן BASF עומד בפני ניסיונות להשתלטות עוינת" צילום: בלומברג

"קונצרן BASF עומד בפני ניסיונות להשתלטות עוינת"

מנכ"ל התאגיד הגדול בעולם למוצרים ולמחקר כימי הזהיר מפני ניסיונות המתחרים לנצל את הידרדרותו בבורסות אירופה כדי להשתלט על נכסיו

23.08.2009, 21:33 | ארז רומס

יורגן האמברכט, מנכ"ל הקונצרן הגרמני למוצרים כימיים BASF, עורר דאגה לאחר שהזהיר מפני ניסיונות מצד מתחרים לנצל את היחלשותו של הקונצרן בבורסה במטרה לבצע השתלטות עוינת על נכסיו - כך דיווח היום (א') ה"שפיגל". ב־BASF הבהירו כי הם מקדישים כעת את מאמציהם במטרה לחבר תוכנית מגירה שתהווה "מתקפת מנע" על כל ניסיון כזה.

"כמו חברות רבות אחרות, גם אנחנו פנינו לעזרתן של סוכנויות ייעוץ שונות במטרה להגן על עצמנו מפני ניסיון להשתלטות על נכסינו", אמר האמברכט, אך סירב לנקוב בשמותיהן של החברות ה"חשודות" בעיניו. לדבריו, הסכום הדרוש לחברתו כדי להגן על עצמה הוא 70 מיליארד יורו, פי שניים משוויה של BASF בבורסות ציריך ופרנקפורט.

 

את האשם העיקרי במצבה של החברה תלה האמברכט בגורמים פוליטיים באיחוד האירופי. דוגמה בולטת לכך היא הסחבת שמפעיל האיחוד על המחקר הגנטי שמנהל BASF על גנים שונים שנועדו לשפר גידולי תפוחי אדמה, פרוייקט המוכר בשם Amflora. לדבריו, "מדובר בסקנדל אמיתי. אנחנו מנסים לקבל במשך 13 שנה את האישור הרשמי למחקר ה־Amflora, זאת על אף שהוא אושר כבר מזמן", אמר. "אם לא יתקבל האישור, "תפרוש BASF מכל ענפי המחקר הגנטי בגרמניה ובאירופה", איים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות