אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגירעון של נאוסיטי יותר מהוכפל ברבעון ל-67 מיליון שקל צילום: מיכאל קרמר

הגירעון של נאוסיטי יותר מהוכפל ברבעון ל-67 מיליון שקל

ירידת ערך הנדל"ן ברומניה ובפולין הביאה להפסד רבעוני של 20 מיליון שקל. ברבעון השני של 2008 רשמו בעלי המניות של נאוסיטי רווח נקי של 23 מיליון שקל

24.08.2009, 09:13 | שי אספריל

בימים האחרונים הצהירו הכותרות בעיתונים שהשפל הכלכלי שאחז בעולם בשנה האחרונה הסתיים. גם חלק מהחברות הפועלות במשק, ואשר הציגו את דו"חות הרבעון השני, חשפו שיפור לעומת תוצאות הרבעונים הקודמים. עם זאת, לעומת ההתאוששות שנרשמה בישראל, המצב במזרח אירופה עדיין רעוע, מה שכמובן משפיע על החברות שפועלות בחלק זה של העולם.

אחת מהחברות היא נאוסיטי, שבשליטת אהוד בן ש"ך, שבתקופת הגאות חלמה על מיליארדים והיום סוחבת על גבה חובות כבדים ונכסים שמאבדים מערכם.

רומניה ופולין הן רק חלק מהמדינות שאליהן נכנסה החברה, והן אלה אשר אחראיות לכך שהיא הציגה אתמול דו"ח נוסף ובו הפסדים.

לאורך הדו"ח מספרת החברה על מצבו העגום של הנדל"ן במזרח אירופה שהביא לכך שברבעון השני של 2009 הפסידו בעלי המניות של החברה 20 מיליון שקל, ממש כמו ברבעון הראשון של השנה. לשם השוואה, ברבעון השני של 2008 רשמו בעלי המניות של נאוסיטי רווח נקי של 23 מיליון שקל. ההפסד החצי שנתי (בהיקף של 40 מיליון שקל) נובע, בין היתר, ממחיקה של 23 מיליון שקל בשל ירידת ערך הנדל"ן ברומניה (כ־16 מיליון שקל) ובפולין (כ־7 מיליון שקל).

ההפסדים המתמשכים הביאו לכך שנאוסיטי הגדילה את הגירעון בהון העצמי שלה, ונכון לסוף הרבעון הוא עמד על לא פחות מ־67 מיליון שקל (עלייה של 116% מתחילת השנה). כתוצאה מההפסדים המתמשכים, הודיעה החברה בשבוע כי תכנס אסיפת מחזיקי איגרות חוב, ובה תבקש לדחות בשלושה חודשים את תשלומי הריבית הקרובים העומדים על 9 מיליון שקל.

עם זאת, בדו"ח התזרים הצפוי מוסרת החברה כי היא צופה כי עד 2011 היא לא תיתקל במחסור במזומנים. לטענתה, ב־2011 כבר צפויה התאוששות בשוק הנדל"ן, מה שיאפשר לה למכור נכסים ולהתאושש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות