אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוהדים מצילים את ולנסיה צילום: איי אף פי

האוהדים מצילים את ולנסיה

כ-26 אלף אוהדי מועדון הכדורגל הספרדי גייסו 18.5 מיליון יורו בששת השבועות האחרונים כדי להזרים כספים למועדון השקוע בחובות

24.08.2009, 11:13 | סוכנויות הידיעות

אוהדי ולנסיה  מתגייסים להציל את המועדון שלהם מפשיטת רגל. כ-26 אלף אוהדים רכשו מניות במועדון הספרדי בשווי 18.5 מיליון יורו, שייכנסו לכיסוי חובות. כך לפי הודעה של המועדון.

החברה שהיתה אמורה לרכוש את המועדון, Inversiones Dalport SA, החליטה בסופו של דבר לרדת מהרעיון לפי היומון "אל פאיס". "האנשים לא יתנו למועדון הזה להיעלם", אמר חוסה אנטוניו אלקלה, נהג משאית שרכש 20 מניות עבור 961 יורו.

אלקלה, ביחד עם 2,000 אוהדים נוספים, רכש ב-100 יורו מקום ברשימת ההמתנה למנוי לאצטדיון החדש שאמור להיבנות בעתיד. כרגע המשבר הכלכלי עצר את כל העבודות על האצטדיון החדש של אלופת ספרד לשעבר. "אני עושה את זה עם הלב ולא עם הראש", אמר.

המועדון הודיע שיוציא מניות נוספות למכירה, כשמטרתו לגייס כ-74 מיליון יורו. לפי מנואל לורנטה, נשיא המועדון, ההלוואה מבנק בנקאחה תכוסה ברובה על ידי מכירת מניות נוספות לאוהדים וכן על ידי הממשלה האזורית של ולנסיה ועמותת צדקה, שתחל כעת במכירת 1.53 מניות של ולנסיה לאוהדים.

"הנקודה הזו היא הנקודה בה היציבות מתחילה והשחקנים יכולים להתרכז בכדורגל", אמר יורנטה. "סוף סוף ולנסיה חוזרת לאוהדים". אך יורנטה יודע שהמועדון בחובות של 502 מיליון יורו - פי חמש יותר מאשר ההכנסה השנתית שלו וייתכן שייאלץ עדיין למכור חלק מהשחקנים שברשותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות