אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש דחה תביעת גברי לוי נגד יזמי מנהלת הליגה בכדורגל צילום: טל שחר

ביהמ"ש דחה תביעת גברי לוי נגד יזמי מנהלת הליגה בכדורגל

התביעה של מי שהיה אמור לעמוד בראש מנהלת הליגה נגד לוני הרציקוביץ' ומשה תאומים נדחתה כיוון שלא נכרת חוזה מחייב בין הצדדים. סך התביעה עמד על כ-2 מיליון שקל

24.08.2009, 12:23 | צמרת פרנט

ביהמ"ש השלום בתל אביב דחה את תביעתו של גברי לוי נגד לוני הרצקוביץ, לשעבר הבעלים של מכבי תל אביב בכדורגל ומשה תאומים, לשעבר יו"ר הפועל תל אביב. לוי, יו"ר התאחדות הכדורגל לשעבר, טען כי השניים הפרו חוזה עמו ודרש כ-2 מליון שקלים כפיצוי.

לוני הרציקוביץ , צילום: ראובן שוורץ לוני הרציקוביץ | צילום: ראובן שוורץ לוני הרציקוביץ , צילום: ראובן שוורץ

בבסיס התביעה שנדחתה עמד חוזה שנחתם בשנת 2003 בין חברה - שיזמיה הם הנתבעים וגם רפי עגיב, אחד מבעלי הפועל תל אביב; יעקב שחר, נשיא מכבי חיפה ומאיר פניג'ל, לשעבר הבעלים של בית"ר ירושלים - לבין חברה בבעלות לוי.

מטרת שני הצדדים החתומים היתה להוציא מידיה של ההתאחדות לכדורגל את ניהול ההיבטים המסחריים של ליגת העל בכדורגל ההתאחדות. הצדדים ביקשו למסור את הניהול המסחרי לידיהן של הקבוצות עצמן, באמצעות מיזם משותף לכל קבוצות ליגת העל בכדורגל.

הכוונה היתה להעמיד את לוי בראש המיזם תמורת סכום של 100 אלף שקל בחודש, כשההסכם יעמוד בתוקפו למשך 36 חודשים. בסופו של דבר היוזמה לא צלחה בשל מחלוקות שלא נפתרו בין הקבוצות.

לטענת לוי שכרו לא שולם, אולם ב-2004 הושגה פשרה בינו לבין שחר, קבוצת מכבי חיפה, פניג'ל וקבוצת בית"ר ירושלים, במסגרתה שולם ללוי סכום של 300 אלף שקל. עם שאר המעורבים, הנתבעים בהליך, לא הושגה פשרה.

לטענת הנתבעים, ההסכם הותנה בתנאי מתלה שכלל הקמת חברה משותפת לקבוצת ליגת העל בטרם ייצא המיזם לפועל. מאחר ולא הוקמה החברה, ההסכם מבוטל.

לוי טען כי התנאי בהסכם נמחק על ידו בידיעתם, ואילו הנתבעים טוענים כי המחיקה נעשתה על ידי לוי, שלא בידיעתם, ולאחר שהם כבר חתמו על ההסכם המקורי.

שופט בית המשפט השלום בתל אביב, חגי ברנר, קבע כי הצדדים לא הסכימו בשאלה לגבי המועד לקיומו של התנאי המתלה, מכאן שלא נכרת חוזה מחייב. הואיל והתביעה כולה מבוססת על קיומו של חוזה, פועל יוצא מהעדרו הוא שדין התביעה להידחות.

את לוני הרצקוביץ ומכבי תל אביב ייצג עו"ד יוחאי הורביץ, שותף במשרד ד. מירקין ושות'. את משה תאומים והפועל תל אביב ייצג עו"ד ניר אמודאי ועומרי גולדשטיין ממשרד ארדינסט בן נתן ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות