אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי רי/מקס ישראל: בחמש השנים הקרובות מחירי הדירות רק יעלו צילום: גלעד קוולרצ'יק

בעלי רי/מקס ישראל: בחמש השנים הקרובות מחירי הדירות רק יעלו

לדברי בעלי החברה, ברנרד רסקין, לטענות בדבר קיומה של בועת נדל"ן בישראל אין אחיזה במציאות, שכן המחסור החמור בדירות למגורים אליו נקלע שוק הנדל"ן, ימשיך להזניק את המחירים כלפי מעלה

24.08.2009, 15:24 | אורי חודי

"אני לא צופה ירידת מחירים בטווח הקצר אלא להיפך, אם מישהו חושב כיום שמחירי הנדל"ן בישראל יצאו מכל פרופורציה, הוא עדיין לא יודע מה עוד צפוי לנו בהמשך". כך אומר היום ברנרד רסקין, הבעלים והמנכ"ל של רי/מקס ישראל, מסוכנויות התיווך הגדולות בישראל.

רסקין ממשיך ואומר כי הוא צופה כי מחירי הנדל"ן בישראל עוד ימשיכו לעלות בחמש השנים הקרובות. לדבריו, לטענות בדבר קיומה של בועת נדל"ן בישראל אין אחיזה במציאות, שכן המחסור החמור בדירות למגורים אליו נקלע שוק הנדל"ן, ימשיך להזניק את מחירי הנדל"ן כלפי מעלה.

"אם אמנם הייתה בישראל בועת נדל"ן היא הייתה קיימת רק בסקטור מאוד מצומצם של דירות המגה יוקרתיות. באשר לרוב הנכסים למגורים, הם נהנים כיום מעליית מחירים שמקורה בכמות מוגבלת של התחלות בנייה. נוסיף לכך את העובדה שאין כיום מספיק נכסים בשוק, אין מספיק בנייה חדשה ובאזור המרכז גם אין מספיק קרקעות פנויות לבנייה. לדעתי גם הרצון לשחרר קרקעות של המינהל כרגע זה בעיקר דיבורים פופוליסטיים, כי אין מספיק פתרונות במרכז הארץ דרך המינהל, ויש צורך ביזמים שיאמינו שכדאי להשקיע היום ולהתחיל פרויקטים חדשים. והרי לכם מתכון בדוק לעליית מחירים כמעט בלתי נמנעת".

"אם בעבר הייתי יושב עם זכיינים ושומע שיש נכסים ואין קונים" אומר רסקין ומתייחס לתקופת המשבר של השנה האחרונה, "היום המגמה הפוכה לגמרי. זכיינים מתלוננים שיש להם רשימות הולכות ומתארכות של קונים ואין מספיק נכסים בשוק".

רסקין צופה כי מגמת עליית המחירים לא תיעצר ואף תימשך במהלך חמש השנים הקרובות. "צריך לקחת בחשבון שגם אם תחל כיום בנייה מאסיבית למגורים בישראל, כל פרויקט שכזה יימשך מעל שלוש שנים ולכן לא תהיינה מספיק דירות בשוק. כל פתרון הוא תהליך וייקח זמן עד שנראה שינויים. הביקוש רק יגבר ואני לא רואה במציאות שכזו את המחירים יורדים כלפי מטה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
התחזית ללא שינוי
הגשם יורד כידוע על כולם . ולכבוד החקלאים. מי צריך מדור בשביל לגור ? הרי הכי טוב מול חברת הניהול ..יש רק זוגות צעירים אחרים שיקנו או לא יקנו בעבורם דירה במרכז. ממש כמו אחים צמודים שלא נפרדו רק ברישון עד כפר סבא ..יש תג מחיר לכניסה לדירה במרכז לא למחירי הדירות .
דני רופ , רימיקס  |  29.08.09
37.
שקרנים ופוליטיקאים זו לא הדרך לאלוהים
שקרנים ומניפולטיבים פוליטים עייפתם את כולנו, לכל אדם על הפלנטה יש זכות לחלקת אדמה לפני שהוא מצמיח כנפיים. לא יפשירו אדמות!לא יתנו לחיות! לפחות חלקת קבר 100X200חינם לכל אחד על חשבון המדינה תלוי במיקום. תקחו גם את זה נסריח לכם את המדינה,לפני שיתגשם חזון העצמות היבשות
DAFNA RANDALL , תל מונד  |  27.08.09
36.
עם כל הצער שדבר - הוא צודק- המחירים רק ימשיכו לעלות
קצב גידול האוכלוסייה גדול מאוד - המון יילודה וזוגות צעירים. באופן יחסי, אין מספיק דירות. מקומות כמו נווה עוז/ כפר גנים ג' בפ"ת, אם המושבות, השכונות הטובות בת"א (החדשות) ובחיפה - יעלו בשנתיים הקרובות בין 20 ל-30 אחוז. מי שחושב להמתין - בסוף יקנה רק במחירים הרבה יותר גבוהים. מה לעשות, מדינה משוגעת. וכן, כל הסודנים, אתיופיים, רוסיים וכו'- יוצרים בעייה קשה בשוק העבודה. טירוף מה שנהיה פה. לזוג צעיר בלי ירושה אין סיכוי להתקיים.
אחד  |  27.08.09
לכל התגובות