אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביונדווקס תנסה לרפא את שפעת החזירים - אבל כבר מאחרת את הרכבת צילום: בלומברג

ביונדווקס תנסה לרפא את שפעת החזירים - אבל כבר מאחרת את הרכבת

החברה הודיעה כי זמן הפיתוח המינימלי לחיסון יעמוד על 3 שנים. כעת הסימוכין של החברה מסתכמים ב-5 עכברים שפיתחו נוגדנים לשפעת החזירים אחרי שקיבלו את החיסון של החברה

25.08.2009, 10:17 | גיל קליאן

ביונדווקס הודיעה כעת לבורסה כי היא בודקת אם החיסון הואניברסלי שהיא מפתחת מתאים גם לשפעת החזירים. עם זאת, את הרכבת היא ככל הנראה תאחר - החברה מדווחת עוד כי הזמן המינימלי לבדיקת תאימות החיסון לסוג זה של שפעת הוא 3 שנים.

כעת הסימוכין של ביונדווקס ליעילות החיסון לשפעת לא מזהירים, ומסתכמים ב-5 עכברים שפיתחו נוגדנים לשפעת החזירים לאחר שקיבלו את החיסון של החברה.

החברה מצרפת לדיווח שורה של אזהרות בלשון זו: "החברה נמצאת בשלבים ראשונים של מחקר ופיתוח, גודל המדגם שנערך בעכברים היה קטן, הבדיקה לא נערכה בווירוס חי של שפעת החזירים, הבדיקה לא נערכה בבני אדם, החברה טרם השלימה את פיתוח המוצר ואין כל ודאות כי יעלה בידי החברה להשלימו וכי המוצר, לכשיפותח, יימצא בטוח ויעיל לשימוש. יש לציין, שבשלב זה, אין בתוצאות ראשוניות אלו כל ודאות שהחיסון ימגן מפני הידבקות בשפעת חזירים".

ד"ר רון בבקוב, מנכ"ל חברת ביונדווקס, מציין בהודעת החברה כי "אנחנו שמחים מאוד על קבלת האינדיקציה הראשונית ליצירת נוגדנים ספציפיים לווירוס שפעת החזירים בדמם של עכברים שהוזרק להם החיסון האוניברסאלי שפיתחנו. יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי בשלב זה אין בתוצאות ראשוניות אלו כל ודאות שהחיסון ימגן מפני הידבקות בשפעת חזירים. כמו כן, אני מבקש להבהיר כי לממצאים האחרונים אין השפעה מיוחדת על היערכות החברה בביצוע הניסויים הקליניים בבני אדם ובתהליך הפיתוח של החיסון שנמשך כמובן כמתכונן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות