אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום תחליף את בזק בחלק מהתשתית הקווית של צה"ל צילום: עמית שעל

סלקום תחליף את בזק בחלק מהתשתית הקווית של צה"ל

מדובר במהלך אסטרטגי לחברה, שכן התקשורת הצה"לית נפתחה לראשונה למכרז. עמוס שפירא, מנכ"ל סלקום: "הזכיה במכרז מהווה הבעת אמון בטכנולוגיה ובאמינות של החברה"

25.08.2009, 13:31 | גילעד נס

סלקום תחליף את בזק בחלק משירותי אספקת התקשורת הקווית הנייחת לצה"ל, לאחר שלאחרונה זכתה במכרז שהוציא הצבא. החברה תספק 100 צירי PRI (חיבור תקשורת נייחת קווית) למרכזיות בחלק מבסיסי צה"ל. עם זאת, בזק תמשיך לספק שירותי תקשורת קווית לכ-750-700 צירי PRI.

על פי הערכות, שוויו של המכרז עמד על כמה מיליוני שקלים בודדים, כך שהתרומה שלו לשורה התחתונה של סלקום תהיה שולית, אולם בסלקום מתייחסים לזכייה במכרז כנקודת מפנה בשוק התקשורת הקווית העסקית.

עמוס שפירא, מנכ"ל סלקום, אמר כי שירותי הטלפוניה הנייחים בשוק העסקי מהווים מנוע צמיחה חשוב לעסקיה של סלקום, והזכייה במכרז צה"ל מהווה הבעת אמון בטכנולוגיה ובאמינות החברה. סלקום פועלת במגזר הטלפוניה הקווי בתחום העסקי בלבד, בעוד פרטנר נכנסה בתחילת השנה למגזר הפרטי בהציעה שירותי טלפוניה ואינטרנט על גבי פס רחב המצוי בביתו של הלקוח.

זו הפעם הראשונה שבה הוציא הצבא מכרז לבחירת ספק לשירותי התקשורת הקווית, במטרה לבחון חלופות לבזק. המכרז התנהל במהלך כשנה, וכלל בחינה של היכולות הטכנולוגיות של המציעים ותמחור השירות. מועד תחילת השירות של סלקום בבסיסים אלו עוד לא נקבע, והוא תלוי בעיקר בלוחות הזמנים של הצבא להתנעת המהלך, שיכלול בעיקר פעילות של מיתוג מחדש של המרכזיות ובדיקות להבטחת איכות בשטח. גורמים בשוק התקשורת העריכו כי לאחר יישום ההוראה מטעם הצבא, תוכל סלקום להתחיל להעביר שירותים על הרשת שלה בתוך כשבוע.

למרות שהמכרז נגע להחלפת חלק מהרשת שלה, בזק עצמה לא ניגשה למכרז ולמעשה ויתרה על מקטע זה ברשת הצה"לית. גורמים המקורבים לחברה טענו כי החברה לא יכלה להתמודד מול מחיר המקסימום שקבעו הגדרות המכרז, שכן הרגולטור אוסר עליה לרדת מתחת לרף תחתון מסויים מחשש לפגיעה בתחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות