אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב יוצא מהאופנה: אפריקה השלימה את מכירת גוטקס לג'ואי שוובל וחנן אליטוב צילום: בועז אופנהיים

לבייב יוצא מהאופנה: אפריקה השלימה את מכירת גוטקס לג'ואי שוובל וחנן אליטוב

היום הושלמה עסקת מכירת זארה, פול אנד בר וגוטקס תמורת 166 מיליון שקל. אפריקה תרשום רווח הון של 80 מיליון שקל

25.08.2009, 14:50 | גלי ברגר

עכשיו זה סופי: אפריקה ישראלנפרדת מזארה, פול אנד בר ומגוטקס. החברה דיווחה היום (ג') לבורסה כי השלימה את העסקה למכירת חלקה 50% בגוטקס מותגים לשותפיה בחברה גו'אי שוובל וחנן אליטוב.

במסגרת השלמת העסקה הוסכם בין הצדדים על עדכון במועדי תשלום התמורה המיידית: סך כולל של 71 מיליון שקל שולם כמקדמה לפני מועד השלמת העסקה; במועד השלמת העסקה שולם סך של 50 מיליון שקל; ויתרת התמורה המיידית, 45 מיליון שקל תשולם במועדים מאוחרים יותר כפי שהוסכם בין הצדדים.

בעקבות השלמת העסקה, בגין התמורה המיידית, אפריקה ישראל צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים רווח לפני מס בגין העסקה בסך של כ- 80 מיליון שקל, ולהציג תזרים משוער לפני מס של כ- 166 מיליון שקל.

כמו כן הוסכם כי בנוסף לערבויות בסך של 18 מיליון דולר שהחברה הסכימה להישאר ערבה להן לתקופות שהוסכמו, סכימה החברה להישאר ערבה גם להתחייבויות אחת מחברות קבוצת גוטקס כלפי בנק זר, בסך של עד 2.5 מיליון דולר קנדי, וזאת לתקופה של עד 60 יום ממועד השלמת העסקה.

עורכי הדין מנחם גורמן, יהונתן שניידמן ואנדרו לרה ממשרד "שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות'" ייצגו את ג'ואי שוובל וחנן אליטוב רוכשי רשת זארה בעסקה.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", שוובל ואליטוב ימנו בקרוב מנכ"ל לזארה, במקומו של אלי קידר שפרש. המועמדת המובילה היא אירית רוזנסקי, סמנכ"לית הסחר והאופנה, אך השניים שוקלים מועמד נוסף - צביקה גרין גליק, עו"ד פרטי מתל אביב שאינו בעל ניסיון בתחום הקמעונאות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות