אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיורטק קיבלה אישור לערוך ניסוי שלב 2 בסרטן הכבד צילום: shutterstock

קיורטק קיבלה אישור לערוך ניסוי שלב 2 בסרטן הכבד

לפי הערכות, ענקית הגנריקה טבע, שמחזיקה ב-24% מהשליטה בקיורטק, תממן את ההוצאות הכרוכות בניסוי

25.08.2009, 18:09 | עומר ענבר
קיורטק, חברת ביומד פרטית בשליטת כלל ביוטכנולוגיה(42%) וכלל תעשיות(23%), קיבלה את אישור הרשות למזון ותרופות האמריקאית (FDA) לערוך ניסוי קליני שני לבחינת היעילות של המוצר המוביל שלה בטיפול בסרטן הכבד. לפי הערכות, ענקית הגנריקה טבע, שמחזיקה ב-24% מהשליטה בקיורטק, תממן את ההוצאות הכרוכות בניסוי.

הניסוי הקליני שלב 2 של המוצר CT-011 יערך במדגם של עשרה בני אדם וצפוי להתחיל בסוף 2009. הניסוי נועד בעיקר לבדוק את יעילות התרופה אצל חולים הסובלים מסרטן הכבד מסוג HCC, הנחשב לסרטן השלישי בשכיחותו בגרימת מוות אצל חולי סרטן. תוצאות הניסוי צפויות להתקבל כשנה לאחר התחלתו.

בסוף 2005 חתמה טבע על הסכם אסטרטגי בלתי מתחייב עם קיורטק, שפועלת בפיתוח תרופות לסרטן הפועלות באמצעות ויסות ועידוד מערכת החיסון, שבמסגרתה ניתנה לטבע האפשרות לממן הפעילות של קיורטק בפיתוח התרופה לסרטן הדם עד לקבלת אישור ה-FDA, וסרטן מעי הגס עד תום השלב השני של הניסוי. בתמורה, טבע תוכל לרכוש 100% מהשליטה בחברה הפרטית תמורה 160 מיליון דולר שישולמו לבעלי המניות של קיורטק, וזאת במעמד של קבלת אישור לשיווק לאחת מהתרופות שעליהן חל ההסכם. עד כה טבע השקיעה כ-10.5 מיליון דולר בחברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות