אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השותפות בתמר ודלית ישקיעו 230 מיליון דולר בציוד ושירותים עד 2011 צילום: אלבטרוס

השותפות בתמר ודלית ישקיעו 230 מיליון דולר בציוד ושירותים עד 2011

החברות השותפות בקידוחי הגז הודיעו הבוקר כי אישרו את מסגרת הרכישות הצפויה למפעילת הקידוחים, חברת נובל אנרג'י

26.08.2009, 09:20 | גיל קליאן

נובל אנרג'י, המפעילה של קידוחי הגז "תמר" ו-"דלית", תרכוש ציוד ושירותים, אשר עשויים להידרש לצורך פרוייקט פיתוח שדות הגז הטבעי בהיקף כולל של עד כ-230 מיליון דולר. מדובר בציוד ושירותים שיירכשו במהלך השנים 2009-2011. כך עולה מדיווח בורסה הבוקר (ד') של החברות השותפות בקידוחים.

להערכת נובל אנרג'י, אם מסיבה כלשהי פיתוח הפרוייקט יידחה או לא יאושר במתכונת המחייבת את אספקת הציוד והשירותים, ניתן יהיה לבטל חלק ניכר מההתקשרויות האמורות ולצמצם בכך באופן משמעותי את החשיפה הכרוכה

בהתקשרויות.

כיום מתפלגת הבעלות בשדות הגז בין החברות: נובל אנרג'י (36%), ישראמקו (28.75%), דלק קדוחים(15.6%), אבנר (15.6%) ודור אלון (4%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
חברת החשמל מעדיפה את דרכי השופט כהן ורוצה רק פחם !
אש בלי עשן ! חברת החשמל, בתמיכת ובעידוד משרד הביטחון והצבא , נמנעה להתקין סולקנים באחת משתי היחידות ליצור חשמל הנמצאות במתקן רוטנברג בין אשקלון לעזה. כשהוקמו התחנות, לא חייבו התקנים את חברת החשמל להתקין הסולקנים. זו היא לכאורה הסיבה לאי ההתקנה בתוספת העובדה שעלות התקנת סולקנים (פילטרים) הרבה עשרות מיליוני דולרים. בכל פעם שנושבת רוח צפונית, זורם העשן ומי יודע מה עוד לכיוון רצועת עזה על מליון וחצי תושביה. חברת החשמל מתעתדת לבנות עוד תחנות חשמל פחמיות באתר, זאת בניגוד לאין ספור מתנגדים הסבורים כי תחנה ירוקה הכרחית, או לחילופין, תחנה המופעלת על גז היא ברירת מחדל העדיפה בהרבה על הפחם. לא ידוע לי שאי מי מתושבי עזה התנגד להקמה בה אנו דנים פה, למרות הסרטן ונגעי העור והנשימה מהם סובלים רבים מהעזתים. חברי כנסת ערבים, לא עשו דבר להביא את שוועת העזתים שכשיעמדו על הקשר בין מחלותיהם ונגעיהם לבין רעל תחנות הכוח, יאמרו את דברם באמצעות דובריהם הנאמנים האדונים גראד וקסאם והגברת מרגמה גם. (אומרים עליה שהיא מ'זה פצצה!)
הזקן מאשקלון  |  26.08.09