אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להרוויח מיוטיוב: אתר הווידיאו יחלק הכנסות עם יוצרי סרטים מצליחים צילום מסך: youtube.com

להרוויח מיוטיוב: אתר הווידיאו יחלק הכנסות עם יוצרי סרטים מצליחים

גוגל, בעלת השליטה באתר הווידיאו הפופולרי, הודיעה כי תרחיב את תוכנית השותפות שלה עם יוצרי הסרטים, ומעתה גם יוצרי סרטונים בודדים יוכלו להציג פרסומות לצד סרטוניהם ולקבל חלק מההכנסות

26.08.2009, 10:16 | יוסי גורביץ
אתר שיתוף הווידיאו הפופולרי יוטיוב יאפשר בקרוב ליוצרי סרטונים מצליחים – כאלה שזוכים למספר רב של צפיות – להשתתף ברווחים מהפרסום בסרטונים אלה. כך הודיעה אתמול (ג') גוגל, הבעלים התאגידי של יוטיוב, בבלוג הרשמי שלה.  
סרטון החתונה. 20 מיליון צפיות ואף לא סנט אחד, צילום מסך: youtube.com סרטון החתונה. 20 מיליון צפיות ואף לא סנט אחד | צילום מסך: youtube.com סרטון החתונה. 20 מיליון צפיות ואף לא סנט אחד, צילום מסך: youtube.com

עד כה איפשרה יוטיוב ליוצרים מצליחים של סדרות סרטונים להפוך ל"שותפים" שלה, וכעת היא מרחיבה את התוכנית גם ליוצרי סרטונים מצליחים בודדים. בעבר, משתמשים שרצו להיות "שותפים" של גוגל פנו אליה. הנוהל החדש הוא שהמשתמש מעלה סרטון, ואם הוא מצליח – גוגל לא ציינה את הרף הנדרש – יוטיוב תפנה אל המשתמש ותבקש ממנו את רשותו להציג פרסומות בסמוך לסרטון. אם יסרב, העניין יסתיים בכך; אם יסכים, הוא יקבל אחוזים – ושוב, גוגל נמנעה מלציין כמה אחוזים – מההכנסות לסרטון. גוגל ציינה כי בכמה מקרים (חריגים, ככל הנראה) יוצרים ביוטיוב זכו להכנסות מפרסום בשווי אלפי דולרים.

לאחרונה נמתחה ביקורת על גוגל, לאחר שסרטון "ריקוד החתונה" זכה ליותר מ-20 מיליון צפיות, ואף שודר בכמה תחנות טלוויזיה – בלי שהכניס ליוצריו ולמשתתפים בו ולו סנט, אף שגוגל ציינה אותו כדוגמה לסרטון מצליח, שהעלה את הכנסותיה.

יוטיוב נחשב לאחד החלקים הלא רווחיים של גוגל, ובעבר הושמעו הערכות כי השירות גורם לה להפסד של כ-470 מיליון דולר בשנה. גוגל נקטה שורה של צעדים בניסיון להפוך את השירות לרווחי, רובם במגמה של "ביותו" – הפחתת המשקל של תוכן גולשים, שמפרסמים נרתעים ממנו, והעלאת חלקו של התוכן המקצועי. במסגרת מאמצים אלה חתמה גוגל על כמה הסכמים שיאפשרו לה להציג תוכן מקצועי של חברות טלוויזיה. מבחינה זו, הצעד החדש נראה כשינוי כיוון – הוא מתמרץ תוכן גולשים. יצוין כי אף שגוגל העריכה כי יוטיוב יכניס יותר בעקבות הוספת התוכן המקצועי, היא נמנעה מלציין את הכנסותיה הצפויות או מתי להערכתה יהפוך האתר לרווחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות