אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה של 26% ברווח הנקי של פז ברבעון ל-158 מיליון שקל צילום: גלי אמויל

ירידה של 26% ברווח הנקי של פז ברבעון ל-158 מיליון שקל

יונה פוגל, מנכ"ל הקבוצה "הרווחיות התפעולית הטובה של חטיבת הקמעונאות והמסחר וחטיבת התעשיות והשירותים, פיצתה על השחיקה ברווחיות חטיבת הזיקוק"

26.08.2009, 10:49 | סיון איזסקו

פז שבשליטת צדיק בינו, מפעילת רשת תחנות הדלק פז, חנויות הנוחות yellow ובית הזיקוק באשדוד, חתמה את הרבעון השני של השנה עם רווח נקי מיוחס לבעלי המניות של 158 מיליון שקל, ירידה של 26% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 

תזרים המזומנים של החברה מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון ב-535 מיליון שקל לעומת תזרים שלילי של 622 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מגזר תחנות הדלק וחנויות הנוחות רשם ברבעון רווח תפעולי של 135 מיליון שקל, ירידה של 3% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

מגזר הזיקוק רשם ברבעון רווח תפעולי של 77 מיליון שקל, צניחה של 53% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

במגזר התעשיות והשירותים הרווח התפעולי נשמר ברמה של 35 מיליון שקל. כאשר הרווח התפעולי במגזר זה נותר זהה לרווח שנרשם בתקופה המקבילה אשתקד בשל השיפור ברווחיות התפעולית בפזגז ופזקר, שפיצה על ירידה ברווחיות פז שמנים ובנכסי ושירותי תעופה שמושפעת מירידה בתנועת הנוסעים.

לדברי יונה פוגל, מנכ"ל הקבוצה "הרווחיות התפעולית הטובה של חטיבת הקמעונאות והמסחר וחטיבת התעשיות והשירותים, פיצתה על השחיקה ברווחיות חטיבת הזיקוק, שהושפעה מהמגמות העולמיות ובעיקר ממרווחי הזיקוק שנמצאים בשפל".

פוגל הוסיף כי "השפעת המיתון על המשק, שבאה לידי ביטוי בירידה בצריכת דלקים במהלך הרבעון הראשון של השנה, נבלמה ברבעון השני. ברבעון השני חלה עליה במשק של כ-5% בצריכת בנזין וכ-1% בצריכת סולר, בהשוואה לרבעון הראשון השנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות