אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדד ליין החדש של ערוץ 10 - יום שלישי צילום: ישראל רדה

הדד ליין החדש של ערוץ 10 - יום שלישי

מועצת הרשות השנייה היתה אמורה לדון היום בגורלו של הערוץ - אך דחתה את הישיבה במטרה לאפשר מציאת פיתרון לבעיית הקולנוע

27.08.2009, 14:38 | מיטל זדה

דחייה נוספת בהכרעה על גורלו של ערוץ 10 - ישיבת המועצה של הרשות השנייה תתכנס ביום שלישי הקרוב ע"מ להחליט אם להאריך את זכיונו של הערוץ או לצאת למכרז.

היום היתה אמורה המועצה להתכנס לאחר שבימים האחרונים נוהל מו"מ אינטנסיבי לפתרון המצב. הערוץ הגמיש את הצעתו והסכים להעמיד 19 מיליון שקלים כהתחייבויות לטובת התוכן. כמו כן הוא הציג לוח שידורים משופר שעומד בהתחייבויות התוכן שלו.

הבעיה שנותרה היא בעיית החוב לקולנוע הישראלי, בהיקף של 24 מיליון שקל. במטה המאבק של היוצרים המליצו הבוקר גם לדחות את מועד החלטת המועצה, על פי שיקול דעתה של המועצה - "בתנאי שכל ההסדר יכלול בסופו של דבר את הקולנוע והטלוויזיה כמקשה אחת ולא תתקבל החלטה על אחד מהתחומים הללו בנפרד".

מנכ"ל הרשות השנייה, מנשה סמירה, ציין במכתב למשרד האוצר והתקשורת, כי בעקבות ההתקדמות הגדולה שהושגה במגעים עם הערוץ ובנכונותו לשפר את הצעתו, התגבשה הבנה כי ככל הנראה יום או יומיים נוספים יכולים להביא לפתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים.

עוד ציין סמירה כי "ההסכם בעניין חובות תמלוגים ודמי זיכיון בין שר האוצר לשר התקשרות עדיין לא נחתם ולא קיבלנו את הנוסח הסופי והמתוקן. כפי שעדכנתי, בהצעה המשופרת של ישראל 10 שהוגשה השבוע לא ניתן מענה לנושא הקולנוע ונכתב על ידם כי הדבר עומד ותלוי בהסדר שיימצא בין משרד התקשורת והאוצר שיוצג לרשות. כמו כן, כפי שעודכנו, מתקיים דיון אינטנסיבי בין שר התקשורת וגורמים במשרד האוצר על מנת לסייע לפתרון סוגיה זו ואף נטלתי חלק בדיון שהתקיים בלשכת השר בנושא זה עם נציגי היוצרים אתמול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות