אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימנס רכשה 40% מחברת ערבה פאוור צילום: בלומברג

סימנס רכשה 40% מחברת ערבה פאוור

סימנס רכשה את חברת האנרגיה הסולארית תמורת 15 מיליון דולר. מדובר בהשקעה הגדולה ביותר בחברת אנרגיה סולארית שנעשתה עד כה בארץ

27.08.2009, 15:08 | רויטל חובל

סימנס חתמה על הסכם לרכישת 40% מחברת האנרגיה הסולארית ערבה פאוור תמורת 15 מיליון דולר, מדובר בהשקעה הגדולה ביותר בחברת אנרגיה סולארית שנעשתה עד כה בארץ. ההסכם נחתם היום בקיבוץ קטורה שבערבה, המחזיק בבעלות בחברה יחד עם משקיעים מארצות הברית, אשר רובם יהודים, במסגרת חברת גלובל סן פרטנרס.

באמצעות המיזוג, מימון הפרויקטים הסולריים יעשה בקלות רבה יותר כתוצאה מהגב הכלכלי שסימנס יכולה לספק לחברה. ערבה פאוור נוסדה ב-2006, היא מעסיקה 20 עובדים ומשרדיה הראשיים נמצאים בקיבוץ קטורה. סימנס משקיעה בערבה פאוור באמצעות חברת השקעות ההון שלה, סימנס פרוג'קט וֶנְצֶ'רס.

ערבה פאוור הודיעה בינואר על הקמת תחנת כוח סולרית בקיבוץ קטורה, בהיקף של 4.9 מגה ואט בשטח 80 דונם, בנוסף להסכמים להקמת שדות סולאריים בינוניים וגדולים עם 15 קיבוצים נוספיםבערבה.

בסימנס מקווים להנות מפירות ההשקעה של ערבה פאוור בתחום האנרגיה הסולארית אשר תופס תאוצה בשנה האחרונה. סימנס אמורה לטפל בניהול הפרויקטים, התכנון ובניית מתקני החשמל הסולאריים ובמסגרת ההסכם סוכם על בניית מתקנים סולאריים בעלי הספק כולל של 40 מגה וואט.

נשיא ערבה פאוור, יוסף אברמוביץ, אמר ל"כלכליסט" : "הבטחנו שנגיע לייצור 200 מגה וואט בהשקעה של מיליארד דולר, ועכשיו אנחנו מתקדמים בהגשמת החלום הזה".

בשנת 2008 הניבו הטכנולוגיות הסביבתיות של סימנס הכנסה של כ-19 מיליארד אירו, כרבע מההכנסה הכוללת של החברה, כאשר עד 2010 מתכוונת החברה להגדיל את ההכנסות מהטכנולוגיות הסביבתיות לכדי 25 מיליארד אירו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
הגזמנו קצת עם "סולארי זה העתיד"...
למרות יתרונותיה, חשוב להבין שאנרגיה סולארית מיוצרת בנצילות נמוכה בהרבה מנפט ופחם, ולכן גם עד כה היא לא היתה מרכזית. בנוסף, שדות של אנרגיה סולארית בד"כ זקוקים למינ' של 200 דונם רצוף כדי שיהיו שוים השקעה, ולכן הם חייבים להיות מוקמים במקומות שבהם הקרקע זולה והשמש חזקה במיוחד (למשל הערבה). בנוסף, עלות ההקמה, כלומר ההשקעה הראשונית, היא גבוהה יחסית למשאבים טבעיים. אבל, לצד כל זה היא לא מזהמת, לא תיגמר לעולם, ובעיקר - "למה לא". כלומר, אין סיבה שלא לשים על גג של כל בית בארץ מתקן להפקת אנרגיה סולארית בבית ולמכור לחברת החשמל. בקיצור, זה נחמד להפיק אנרגיה משמש, אבל לבדה - השיטה הזו לא יכולה להחזיק את העתיד...
דן  |  27.08.09