אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל תיחקר באיטליה על ניצול לרעה של כוחה צילום: אי פי אי

גוגל תיחקר באיטליה על ניצול לרעה של כוחה

הממונה על הגבלים עסקיים יבדוק את תלונתם של עורכי עיתונים באיטליה כי שירות גוגל ניוז נמנע מלפרסם קישורים אליהם

27.08.2009, 16:16 | עומר כביר

הממונה על הגבלים עסקיים באיטליה פתח אתמול בחקירה נגד הנציגות המקומית של גוגל, בחשד שענקית החיפוש ניצלה לרעה את מעמדה הדומיננטי בשוק. לפי דיווח של הוול-סטריט ג'ורנל החקירה נפתחה בעקבות תלונה של פדרציית עורכי העיתונים האיטלקיים.

לפי התלונה, גופי חדשות שמסרבים לפרסם את הידיעות שלהם בגרסת האיטלקית של מנוע חיפוש החדשות גוגל ניוז לא מופיעים במנוע החיפוש של החברה, דבר שעלול לפגוע משמעותי במעמד העיתון בשוק ובהכנסותיו. גוגל אינה מפרסמת את הקריטריונים לפיה נבחרות ידיעות לפרסום בשירות החדשות האוטומטי שלה, ולטענת הפדרציה חוסר השקיפות הזה פוגע בחברות שמתחרות עם גוגל בשוק הפרסום המקוון.

החקירה עתידה להסתיים עד ה-15 באוקטובר 2010. דוברת מתאם הממונה על הגבלים עסקיים מסרה שגורמים בעלי נגיעה לחקירה, כמו חברות חדשות מקומיות או ארגוני צרכנים, יוכלו להציג את עמדתם בנושא בחודשים הקרובים. אם יוחלט שגוגל פעלה שלא כיאות, הנציגות המקומית עלולה לקבל קנס בגובה של עד 10% מהכנסותיה (שב-2007 עמדו על 18.5 מיליון דולר). לא נמסרה תגובת גוגל.

תלונה זו של העיתונאים האיטלקיים מצטרפת לתלונות של סוכנות הידיעות AP, אשר הודיעה לאחרונה כי היא רואה בשירותי איסוף ואגרגציה של חדשות כדוגמת גוגל ניוז פגיעה בזכויות היוצרים שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות