אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשופים ברשת: ההצפנה על רשתות אלחוטיות נפרצת תוך דקה צילום: shutterstock

חשופים ברשת: ההצפנה על רשתות אלחוטיות נפרצת תוך דקה

חוקרים ביפן הצליחו לפרוץ את הצפנת WPA, המשמשת לאבטחת רשתות Wi-Fi, בתוך כדקה. מומחים ממליצים להגדיר מחדש את הגנות הרשת הביתית

29.08.2009, 14:49 | עומר כביר
חוקרים מאוניברסיטת קובה (Kobe) ביפן פיתחו מתקפה המאפשרת לתוקפים לקרוא תעבורה מוצפנת בין מחשבים לראוטרים אלחוטיים המשתמשים בשיטת ההצפנה WPA, כך מדווחות סוכנויות הידיעות.

המתקפה, המסתמכת על זיוף הודעות ברשת המאפשרת לתוקף להיות "מתווך" בין המחשב לראוטר, בהנחה שהמחשב המותקף נמצא רחוק מספיק מהראוטר. המתקפה מאפשרת לפצח את ההצפנה תוך כדקה. החוקרים יציגו את הפרטים המלאה של המתקפה בוועידה שתתקיים ב-25 בספטמבר בהירושימה.

המתקפה מתבססת על שיטה שהודגמה בנובמבר האחרון ע"י מומחי אבטחה גרמניים, אולם שיטה זו עבדה על מגוון מכשירים מצומצם יותר ודרשה בין 12 ל-15 דקות עד השגת הפריצה. המומחים מדגישים שלמרות שהמתקפה מאפשרת להאזין לתעבורה מוצפנת של מחשב בודד, היא לא מסוגלת לפרוץ לחלוטין את ההצפנה ולהשיק את סיסמת החיבור לרשת האלחוטית.

הפריצה משפיעה על ראוטרים המשתמשים בהצפנת WPA עם אלגוריתם TKIP בלבד. רוב המחשבים והראוטרים בימינו תומכים גם באלגוריתם AES או הצפנת WPA2, אשר להן טרם נמצאה פריצה.

לאחרונה עולה המודעות בקרב הציבור והרשויות לגבי הסכנות של רשתות אלחוטיות בלתי-מוגנות והשימוש שעושים האקרים ברשתות אלה. לפני כחודש החלה משטרת קווינסלנד שבאוסטרליה להפעיל יחידות מיוחדות המחפשות רשתות אלחוטיות הפתוחות לציבור ומבקשות מבעלי הרשת להקפיד על אבטחתן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות