אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמו נוחי? דלק מגדילה את ההימור על נובל אנרג'י ל-69 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

כמו נוחי? דלק מגדילה את ההימור על נובל אנרג'י ל-69 מיליון דולר

דוחות הרבעון השני של קבוצת דלק מראים זינוק ברווח ל-223 מיליון שקל. הקבוצה הגדילה את אחזקתה בנובל ב-47 מיליון דולר בשבועיים האחרונים. אסי ברטפלד: "אסטרטגיית החברה הוכיחה את עצמה"

30.08.2009, 11:58 | מישל אודי

קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה הודיעה היום (א') על דוחותיה הכספיים לרבעון השני של 2009.

הרווח הנקי לבעלי המניות של חברה ברבעון הסתכם ב-223 מיליון שקל לעומת 47 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה תחלק 105 מיליון שקל כדיבידנד למשקיעים. התוצאות אינן כוללות באופן שווה את דלק נדל"ן שמניותיה חולקו כדיבידנד בעין לבעלי המניות ב-3.5.09, וכעת מחזיקה קבוצת דלק ב-5% ממניות דלק נדל"ן בלבד. 

החברה מדווחת כי בהתאם לתוכנית לרכישת מניות נובל אנרג'י בארה"ב (סימול: NBL), קבוצת דלק רכשה עד עתה מניות נובל בהיקף של 69 מיליון דולר, כאשר מחצית מהסכום הגיע מסיטיגרופ שמלווה את ההשקעה. כעת מחזיקה החברה 0.65% ממניות נובל. תוכנית הרכישה שפורסמה היא בהיקף של עד 218 מיליון דולר. רק לפני מספר ימים הודיעה החברה על תוכנית הרכישה של מניות נובל, כשבהודעתה כתבה כי רכשה טרם הפירסום מניות נובל בהיקף של 22 מיליון דולר, כך שבמהלך הימים האחרונים ביצעה החברה רכישות בהיקף מוערך של 47 מיליון דולר. במהלך ימים אלו, מניית נובל נעה בטווח שבין 60 ל-63 דולר למניה.

הגידול ברווח של הקבוצה נבע מרווחי דלק USשתרמה לחברה רווח של 97 מיליון שקל לעומת 45 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. פעילות הדלקים בישראל באמצעות דלק ישראל ובאירופה דרך דלק פטרוליום שהיו יציבות ורשמו רווח עבור הקבוצה בהיקף של 29 מיליון שקל ו-41 מיליון שקל בהתאמה ברבעון השני של 2009.

פעילות הרכב, באמצעות דלק רכב, רשמה צניחה ברווח ל-53 מיליון שקל לעומת 105 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. פעילות הביטוח והפיננסים דרך הפניקס ואקסלנס רשמה הפסד של 40 מיליון שקל לעומת הפסד של 76 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

כמו כן רשמה החברה עליית ערך בנכסים פיננסיים בהיקף של 16 מיליון שקל לעומת הפסד של 20 מיליון שקל ברבעון המקביל. נוסף לכך, רשמה החברה רווחי הון ואחרים (הכנסות מימון לא מיוחסות) בהיקף של 25 מיליון שקל לעומת הפסד של 11 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

"אסטרטגית ההשקעות של החברה הוכיחה את עצמה"

  

גבי לסט, יו"ר קבוצת דלק מסר כי התוצאות מעידות על המשך תהליך התייצבות במגזרי הפעילות של קבוצת דלק. הקבוצה הוכיחה כי הגיוון בתחומי פעילותה ובמקורות המימון העומדים לרשותה והבסיס הפיננסי האיתן שלה הם אלה שמובילים ודוחפים את הקבוצה קדימה. האימותים שפורסמו לאחרונה בדבר היקפן המשמעותי של תגליות הגז הטבעי, ההשקעות החדשות שבוחנות החברה ובכלל זה ההשקעה במניות השותפה האמריקאית נובל אנרג'י וכן הגיוון בתחומי הפעילות ימשיכו להוות מנוע צמיחה של הקבוצה גם ברבעונים הבאים".

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק מסר כי "הגיוסים סביצעה החברה באחרונה אינן דבר של מה בכך בתקופה של משבר כלכלי. בנוסף, החליפה החברה חוב צמוד מדד לחוב שקלים על מנת להגן על עצמה מסכנת התפרצות אינפלציונית. תוצאות הרבעון מעידות על פירות פעולות הקבוצה והאסטרטגיה הנכונה שלה במהלך השנה האחרונה לשיפור ברווחיותה, העלאת ערך נכסיה, והגדלת קופת המזומנים שברשותה. אסטרטגית ההשקעות של החברה הוכיחה את עצמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות