אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד דחייה: הערעור של הירשזון יוגש עד אמצע ספטמבר צילום: אוראל כהן

עוד דחייה: הערעור של הירשזון יוגש עד אמצע ספטמבר

ל"כלכליסט" נודע כי מועד הגשת הערעור שמתעתד הירשזון להגיש לביהמ"ש העליון נדחה שוב, בהסכמת הפרקליטות, והפעם הוא יוגש עד ה-15 בספטמבר

30.08.2009, 12:32 | איתי הר אור

עוד דחייה בהליכים נגד שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון. ל"כלכליסט" נודע כי מועד הגשת הערעור שמתעתד הירשזון להגיש לבית המשפט העליון נדחה שוב, בהסכמת הפרקליטות, והפעם הוא יוגש עד ה-15 בספטמבר.

תחילה אמור היה הירשזון להגיש את הערעור עד ה-9 באוגוסט, ומועד זה נדחה ל-1 בספטמבר. כעת מתברר כי הערעור יוגש עד ה-15 בספטמבר.

ב-24 ביוני ניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר דינו של הירשזון, לפיו עליו לרצות כ-5.5 שנות מאסר בפועל לאחר שהורשע בגניבה של כ-2 מיליון שקל מכספי הסתדרות העובדים הלאומית.

ביום מתן גזר הדין הורה בית המשפט להירשזון להפקיד ערבויות בסכום כולל של 400 אלף שקל, מתוכם כ-180 אלף במזומן, עד למחרת בשעה 13:00. אלא שמחרת לא הפקיד הירשזון את כל הערבויות להבטחת התייצבותו לריצוי העונש כפי שהורתה לו השופטת ברכה אופיר תום, ותחת זאת הגיש לבית המשפט בקשה דחופה לדחיית מועד הפקדת הערבויות עד ליום שני הקרוב. גם בקשה זו הוגשה בהסכמת הפרקליטות. בסופו של דבר הפקיד הירשזון את כל הערבויות שנצטווה.

גם מועד תחילת ריצוי עונשו של הירשזון נדחה פעם אחר פעם. בגזר הדין נקבע כי הירשזון יתחיל לרצות את עונשו ב-26 ביולי. ואולם ב-21 ביולי פנה סנגורו עו"ד יעקב וינרוט לבית המשפט בבקשה לדחות את מועד הכניסה לכלא, וזאת בנימוק של צורך בהשלמת הליכים רפואיים שונים. בבקשתו זו התחייב הירשזון שלא להגיש בקשת עיכוב ביצוע אחרת בהמשך ההליך, לרבות בגין מצבו רפואי. גם בקשה זו הוגשה בהסכמת התובע, עו"ד אלי שורץ-שואף מפרקליטות מחוז תל אביב, לדבריו "לפנים מישורת הדין".

הערעור שיגיש הירשזון, אשר צפוי לכלול עשרות עמודים, יתרכז בעיקר בטענות משפטיות ופחות בטענות עובדתיות, לפיהן המעשים שבהם הורשע הירשזון אינם ממלאים את כל יסודות עבירת הגניבה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות