אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המורים עתרו לבג"ץ: מבקשים לכלול את הטלוויזייה החינוכית בחבילת ערוצי החינם

המורים עתרו לבג"ץ: מבקשים לכלול את הטלוויזייה החינוכית בחבילת ערוצי החינם

בעתירה של ארגון המורים העל יסודיים נטען כי שידורי הטלוויזיה החינוכית, הממומנים מכספי המסים של אזרחי המדינה, אינם זמינים לכלל הציבור במדינה

30.08.2009, 13:59 | מיטל זדה

ארגון המורים העל יסודיים עתר היום (א') לבג"ץ כנגד אי הכללתו של ערוץ הטלוויזיה החינוכית (23) בחבילת ערוצי הטלוויזיה במערך השידורים הדיגיטלי והחינמי ה-DTT. בעתירה נטען כי שידורי הטלוויזיה החינוכית, הממומנים מכספי המיסים של אזרחי המדינה, אינם זמינים לכלל הציבור במדינה וכתוצאה מכך, אזרחים המעוניינים לצפות בערוץ 23 חייבים להוסיף ולשלם לחברת הכבלים או הלוויין דמי מנוי חודשיים.

ארגון המורים העל יסודיים, באמצעות עוה"ד סיגל פעיל ושרון אלקיים ממשרד אריאל שמר ושות', "טוען כי החלטת משרדי התקשורת והאוצר שלא לשלב את ערוץ הטלוויזיה החינוכית במערך הדיגיטלי פוגעת פגיעה בלתי סבירה בזכויות אזרחי המדינה ובמיוחד בזכויות תלמידיה ומוריה המשתמשים בקביעות בשידורי הטלוויזיה החינוכית ככלי חינוכי יעיל וכי ההחלטה יוצרת אפליה ואי שוויון בין תושב המחובר לשידורי הכבלים והלוויין לבין תושב אחר שאינו מחובר".

מערך השידורים של הטלוויזיה החינמית כולל כיום את ערוצים: 1,2,10, 33 ו-99. מערך השידורים החל לשדר במתכונת זו בתחילת אוגוסט, כאשר בשלושה החודשים הקרובים מדובר בשידורי ניסיון.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "משרד התקשורת מקיים את החלטת ממשלת ישראל והחוק בעניין חמשת הערוצים הכלולים במערך השידורים הדיגיטלי. כל התייחסות נוספת בעניין, תימסר לבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות