אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי ערוץ 10 לשר כחלון: "הגיעה העת ליד מכוונת, אחראית ומוסמכת" צילום: ישראל רדה

עובדי ערוץ 10 לשר כחלון: "הגיעה העת ליד מכוונת, אחראית ומוסמכת"

רגע לפני הישיבה המכרעת בעניין גורל ערוץ 10, שיגרו עובדי הערוץ מכתב לשר התקשורת בבקשה שיעמוד בהתחייבויותיו, ויפעל למניעת סגירת הערוץ והותרת עובדיו נטולי פרנסה

30.08.2009, 17:09 | מיטל זדה

לפני ההכרעה - עובדי ערוץ 10 מפעילים לחץ על שר התקשורת. לפני זמן קצר שלחו עובדי הערוץ וחברת החדשות שלו מכתב לשר התקשורת, משה כחלון, בקריאה שיביא את המו"מ לכלל סיום.

"חלפו קרוב לחודשיים מיום שביקרת אצלנו והצהרת בפנינו כי ערוץ 10 וחברת החדשות שלו הינם נכס שהציבור בישראל יצא נשכר מהמשך קיומו. חלפו קרוב לחודשיים מהיום בו התחייבת בפנינו לעשות הכל על מנת למנוע אובדן פרנסה של אלפי משפחות בישראל.

במהלך החודשים שחלפו, עברו עלינו ועל בני משפחותינו ימים קשים. ימים של חרדה ומתח. ימים של דאגה אמיתית לעתידם וביטחונם הכלכלי של ילדינו. במהלך אותם ימים עשו רבים מאמצים אדירים, על מנת להגיע להסדר שיבטיח את עתידנו. במסגרת זו, התחייבו בעלי המניות של הערוץ להזרים סכומי כסף נוספים על מנת להבטיח שערוץ 10 יעמוד במלוא מחויבויותיו, ולאחרונה הם אף ניאותו להעמיד ערבויות בנקאיות שיבטיחו את התחייבותם. במהלך אותם ימים עשו גם אנשי משרדך, אנשי האוצר ואנשי הרשות השניה מאמצים גדולים על מנת להגיע להסדר.

כעת, לאחר שכל הצדדים הביאו לשולחן את שהתבקשו, נדרש אתה לעמוד בהתחייבותך, להפעיל את סמכותך ולמלא אחר אחריותך כשר התקשורת של מדינת ישראל, על מנת להבטיח כי אלפי משפחות בישראל לא יוותרו ללא פרנסה. כבר אין כאן סוגיות עקרוניות וגם לא היבטים כלכליים, כבר אין מחלוקת גם שבהסדר הנוכחי צריך להאריך את זכיונו של ערוץ 10, כל שיש כאן הינו ניסיון אחרון להוציא עוד מיץ מהלימון שנסחט עד תום.

הגיעה העת, אדוני השר, ליד מכוונת, אחראית ומוסמכת שתביא סוף לחוסר הוודאות ותבטיח כי אנחנו ואלפי משפחות נוספות בישראל יוכלו לחגוג את החגים הקרובים ואת אלו שאחריהם.

דומה שהכל כבר נאמר ונכתב, אך לצערנו המציאות נותרה כשהייתה. אדוני שר התקשורת מתוקף תפקידך אתה האחראי ואתה היחיד שיכול להביא את המאמצים האדירים לכלל סיום", כותבים נציגי 400 העובדים השכירים של הערוץ.

עיתוי המכתב אינו מקרי, מחרתיים (ג') אמורה להתקיים ישיבת מועצת הרשות השנייה, אשר נדחתה משבוע שעבר ובה אמורה המועצה לקבל החלטה באשר לגורל הערוץ. בישיבה אמורה המועצה לדון בהסדר עם הערוץ ולבחון אם הצעתו החדשה עומדת בכל המחוייבויות.

עם זאת, סלע המחלוקת בשלב זה נותר החוב לקולנוע הישראלי בהיקף של 24 מיליון שקל. חוב שעדיין לא נמצא לו פיתרון מעשי.

ממשרד התקשורת נמסר כי השר עושה כל שבידו על מנת להביא לפיתרון סוגיית ערוץ 10, תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטים, וכי מצוקת העובדים ידועה לו וקרובה לליבו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מעניין מי סוחט את המיץ מערוץ הנפל הזה
לא יתכן שיויחו משכורות עתק כאלה שיורידו להם כמו שמורידים כיום בענף ההיי טק כמו שכדורגלנים מוותרים על הרבה כסף ועוד עובדים שבקושי שומעים את נאקתם ומוותרים על חלק משכרם שהוא בקושי מינימום שיתביישו להתבכיין - שיעלו את הרמה ויצדיקו מה שהם מקבלים
hawk , מרכז  |  01.09.09
3.
לסגור את ערוץ 10 לאלתר !
לא ייתכן שחברה שמשלמת מאות אלפי שקלים בכל חודש לכמה "כוכבים", מבקשת מהמדינה לכסות חובות שלה לגופים אחרים. מצב כזה בעצם אומר שהאזרחים מממנים מכיסם את משכורותיהם של אותם "כוכבים". (זה שהתשלום לא עובר ישירות לאותם "יחידי סגולה", אלא בדרך עקיפה, של תשלומים אחרים שהיו יכולים להיות משולמים, לולא היה ערוץ 10 מבזבז את הכסף בצורה לא נכונה, זה רק תכ(מ)נון נכון של בעלי הערוץ)
31.08.09