אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: חברה כרתה מיליוני קוב חול - ללא היתר צילום: shutterstock

חשד: חברה כרתה מיליוני קוב חול - ללא היתר

על פי החשד, בעלי החברה ועובדי האתר כרו את החול - ומכרו אותו לקבלני בניין ומפעלי תעשייה, תוך הצגת מצג שווא

30.08.2009, 23:05 | איתי הר אור

זרוע המקרקעין של היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, חושדת כי חשפה פרשת כרייה שלא כדין בהיקף של מיליוני קוב ממטמנת "שריג", המשתרעת על פני שטח של 200 דונם סמוך לעיר אשדוד.

החקירה הסמויה שנערכה בחודשים האחרונים העלתה את החשד כי חברת "עמרי גיא אתר פסולת אשדוד בע"מ" פעלה משנת 1999 בניגוד לחוק וכרתה ללא היתר משטח המטמנה כשלושה מיליון קוב של חול ים בשווי מאות אלפי שקלים.

החקירה החלה לאחר שעמותת אדם טבע ודין הגישה תלונה בעניין. במהלך החקירה שהתקיימה בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה ויחידת המכרות שבמשרד התשתיות, נאספו ראיות לכאורה נגד החברה, ונחשפו, בנוסף לכרייה שלא כדין, גם עבירות של הטמנת פסולת בניין, פסולת תעשייתית ופסולת מסוכנת מסוג אסבסט פריך ואסבסט צמנט בניגוד לחוק ותוך חשש לזיהום מי תהום.

על פי החשד, בעלי החברה ועובדי האתר כרו את החול בשטח המטמנה ומכרו אותו לקבלני בניין ומפעלי תעשיה, תוך הצגת מצג שווא לפיו מדובר ב"חומר ממוחזר", על מנת להסתיר מהרשויות את הכרייה.

הבוקר פשטו בלשי זרוע מקרקעין בשיתוף פעולה עם חוקרי רשות המיסים ומפקחי המשרד להגנת הסביבה על אתר שריג. במהלך הפשיטה נחקרו בעלי החברה ועובדים באתר בקשר למעורבותם בעבירות כרייה שלא כדין, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד, זיוף, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מס ועבירות כנגד חוקי איכות הסביבה. כמו כן נערך חיפוש במשרדי האתר ונתפסו טרקטורים, שופלים, באגרים ונפות חול שבאמצעותן נכרה ונופה החול מהאתר.

מהמשטרה נמסר כי בכוונת חוקרי זרוע מקרקעין, בשיתוף עם המשרד להגנת הסביבה, לחשוף את הפסולת שהוטמנה באתר בניגוד לחוק ותוך חשש לזיהום מי תהום ולפעול להוצאת צו סגירה מינהלי במטרה למנוע את המשך פעילות אתר הפסולת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות