אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן אן.וי: הפסד של 15 מיליון יורו לרבעון השני צילום: עמית שעל

קרדן אן.וי: הפסד של 15 מיליון יורו לרבעון השני

למרות עליה של 47% בהכנסותיה ל-184 מיליון יורו, קרדן אן.וי צופה ירידה ברווחיה בטווח הקצר והבינוני בעקבות המשבר העולמי

31.08.2009, 10:52 | ענת ציפקין

קרדן אן.וי, שבשליטת, יוסף גרינפלד (20.25%) אבנר שנור (17.8%) ואיתן רכטר (3.7%) פירסמה הבוקר (ב') את דוחותיה לרבעון השני של 2009. בשורה התחתונה מסכמת קרדן את הרבעון החולף בהפסד נקי של 15 מיליון יורו, המיוחס לבעלי המניות של החברה. זאת בהשוואה לרווח נקי של 3 מיליון יורו ברבעון מקביל אשתקד.

הנהלת החברה מציינת בדוחותיה כי בטווח הקצר והבינוני הרווחים עלולים להיפגע. "קביעה זו של ההנהלה מבוססת על הערכותיה של הנהלת החברה, המצב הכללי בשווקים ועל תוצאות החברות המוחזקות". לצד זאת מציינת קרדן אן.וי כי החברה תשיג את ביצועי השוק ברגע שתחול התאוששות בשווקים וכוח הקניה של המעמד הבינוני ישתקם. קרדן מסכמת את הרבעון החולף עם הכנסות בגובה של 184 מיליון יורו, לעומת 125 מיליון יורו ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד מפעילות נדל"ן, בו פועלת קרדן אן.וי באמצעות חברות בנות במזרח אירופה, סין וישראל, הסתכם ב-9 מיליון יורו, ונובע בעיקר משיערוך שלילי של הנכסים המניבים בסך 10 מליון יורו. ברבעון המקביל אשתקד תרם מגזר הנדל"ן רווח של 9 מיליון יורו לקבוצה.

פעילות הבנקאות והאשראי הקמעונאי תרמה לקרדן אן.וי הפסד של 11 מיליון יורו ברבעון החולף, בהשוואה לרווח של 3 מיליון יורו ברבעון שני אשתקד. החלק העיקרי בהפסד נובע מהפרשות לחובות מסופקים בגין הלוואות במגזר הבנקאות, המסתכמים ב-23 מיליון יורו. קרדן אן.וי פועלת במגזר השירותים הפיננסיים במזרח אירופה באמצעות הזרוע פיננסית שלה ‭.(KFS) 80%‬ בתחום הפנסיה והביטוח פועלת KFS באמצעות החברה-בת TBIH שבה KFS מחזיקה ב‭,40%-‬ ובתחום הפיננסים באמצעות ‭,TBIF‬ שבה KFS מחזיקה ב‭.90%-‬

במגזר התשתיות, בו פועלת קרדן באמצעות חברה הבת תהל, רשמה הקבוצה הפסד נקי בסך של 1 מיליון יורו ברבעון החולף, בעיקר על רקע ירידת ערך נכסים בגובה של 3 מיליון יורו, עקב תוצאות עסקיות נמוכות מן הצפוי של אחד הנכסים של החברה.

מגזר הליסינג התפעולי והשכרת הרכב הניב לקרדן אן.וי הפסד של 1 מיליון יורו לעומת איזון ברבעון מקביל אשתקד.

ההון העצמי של קרדן אן.וי הסתכם ב-343 מיליון יורו, לעומת 368 מיליון יורו ברבעון מקביל אשתקד. הירידה מוסברת בעיקר בגלל הפסד בתקופת הדיווח (33 מיליון יורו למחצית הראשונה של השנה). יחס הון למאזן מסתכם ב-35%, זהה לתקופה מקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות