אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיצום כספי על חברת BDI: אספה מידע על יחידים בניגוד לחוק צילום: shutterstock

עיצום כספי על חברת BDI: אספה מידע על יחידים בניגוד לחוק

הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע הטילה על החברה עיצום של כ-67 אלף שקל, לאחר שמצאה ליקויים בפעילות החברה, המספקת מידע כלכלי על יחידים

31.08.2009, 12:51 | איתי הר אור

הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע מסרה לאחרונה לחברת BDI (בי.די.איי קופאס בע"מ) ממצאים שנתגלו בביקורות שערכה הרשות בחברה, והודיעה על כוונתה להטיל עיצום כספי בסך כ-67 אלף שקל בגין אחד הליקויים, בכפוף לשימוע.

BDI היא בעלת רישיון שירות נתוני אשראי, ומספקת במסגרת השירות מידע כלכלי על יחידים. הרישיון הוענק לה מכוח חוק שירות נתוני אשראי, המעגן את הפעילות של איסוף ומסירת מידע כלכלי על יחידים בישראל. בעלי הרישיונות אוספים מידע כלכלי על הסטוריית אשראי של יחידים ממקורות כגון בנקים מסחריים, בנק ישראל, כונס הנכסים הרשמי, לשכות ההוצאה לפועל ומקורות נוספים. בעלי הרשיונות רשאים לאסוף ולמסור פריטי מידע שלילי, למשל, אי תשלום חובות, ומידע חיובי, למשל אודות אשראי שניתן.

במסגרת ביקורות שקיים רשם שירותי נתוני אשראי בחברת BDI בעקבות תלונה שהוגשה אליו, נמצאו ליקויים שונים באופן התפעול של השירות ע"י BDI. בין היתר נמצא שהחברה אספה מידע חיובי על יחידים שלא על פי המותר בחוק. מכוח סמכויותיו הודיע הרשם ל-BDI על כוונתו להטיל עליה עיצום כספי בסך 67 אלף שקל הליקוי האמור והורה לה למחוק את המידע החיובי שנאסף. הטלת העיצום כפופה לשימוע שיתקיים על ידי הרשם ל-BDI.

ראש הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע ורשם שירותי נתוני אשראי, עו"ד יורם הכהן מסר: "בעלי רשיונות מקבלים מכוח החוק הרשאה לאסוף ולמסור מידע מוגן פרטיות לצורך קיום המטרות הכלכליות של החוק. תפקיד הרשם הוא לוודא שבעלי הרשיונות מקיימים את האיזון שנקבע בחוק בין הפרטיות למתן השירות, ובמקרה זה ממצאנו מראים על הפרתו".

טרם התקבלה תגובת חברת BDI.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות