אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיויתי וסופרין יעמידו לבסר מימון של 3 מיליון שקל צילום: עמית שעל

קיויתי וסופרין יעמידו לבסר מימון של 3 מיליון שקל

בנק לאומי שיעבד 40% ממניות בסר הנדסה ולא ידרוש פירעון מיידי של החוב

01.09.2009, 12:22 | ענת ציפקין

בסר הנדסה, הפועלת בתחום הנדל"ן ונמצאת בשליטת קלמן סופרין (23.3%), נחשון קיויתי (23.3%) וגיבור ספורט (10%), לא עומדת בהתניות הפיננסיות שנקבעו לה מול בנק לאומי. כך עולה מדו"חות החברה לרבעון השני.

למרות זאת, החברה מציינת בדו"חות כי הגיעה להסכמה עם הבנק על פיה ההלוואה שבגינה הופרו אמות המידה הפיננסיות לא תועמד לפירעון מיידי, אך הבנק יטיל שעבוד קבוע בדרגה ראשונה על 40% ממניות החברה המוחזקות על ידי סופרין וקיויתי.

נכון למועד הדו"ח מסתכמים חובותיה של החברה כלפי הבנק ב־72 מיליון שקל. ההתניות הפיננסיות שהופרו הן היחס בין הונה המוחשי של החברה לסך המאזן שלה, הנמוך מ־30%, בעיקר בגלל מחיקת השקעות, ובגלל ששיעור אחזקותיה של החברה במניות החברה־הבת בסר פרוייקטים עומד על 64%, 2% פחות מהשיעור המינימלי שנקבע בהסכם מול הבנק. כדי לאפשר לחברה להמשיך בפעילותה השוטפת, הסכימו בעלי השליטה להעמיד לרשותה מימון בהיקף של עד 3.3 מיליון שקל עד ל־1 בספטמבר 2010, ואף התחייבו כי לא ימשכו מהחברה דמי ניהול עד לאוגוסט 2010.

בסר הנדסה פועלת בתחום הנדל"ן באמצעות שתי חברות־בנות — בסר פרוייקטיםו בסר אירופה. בשורה התחתונה רשמה בסר הנדסה ברבעון השני הפסד של 10.7 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות. לחברה 57 מיליון שקל מזומן בקופה לעומת 422 מיליון שקל שהיו בקופה בסוף הרבעון המקביל. בשנה הקרובה על בסר הנדסה לשלם חלויות שוטפות של איגרות חוב בהיקף של 39 מיליון שקל. בטווח הארוך עליה לשרת חובות למחזיקי האג"ח שלה בסכום של 227 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות