אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות ירכוש חיסון לשפעת החזירים ב-250 מיליון שקל צילום: אי פי אי

משרד הבריאות ירכוש חיסון לשפעת החזירים ב-250 מיליון שקל

המשרד חתם על הסכם עם מדיצ'י מדיקל וסנופי פסטר העולמית לרכישת 7 מיליון חיסונים נגד המחלה התואמים את הוראות ארגון הבריאות העולמי

01.09.2009, 16:01 | כתב כלכליסט

משרד הבריאות חתם אמש (ג') מול מדיצ'י מדיקל וסנופי פסטר העולמית על הסכם לרכישת 7 מיליון חיסונים נגד שפעת החזירים. היקף העסקה עומד על כ-250 מיליון שקל ובמסגרתה יגיעו לישראל בעוד מספר חודשים החיסונים המעודכנים ביותר על פי החלטת ארגון הבריאות העולמי.

מדיצ'י מדיקל, המייצגת בארץ את חברת סנופי פסטר העולמית, התחייבה לספק לישראל חבילה כוללת ומעודכנת ביותר של חיסונים בהתאם לזנים ולמוטציות שיתפתחו, על פי החלטת ארגון הבריאות העולמי שתינתן בעוד כשבועיים. בכך תעמוד ישראל בקו הראשון מבחינת המוכנות כמו מדינות ארה"ב, צרפת, איטליה ועוד.

סנופי פסטר הינה חטיבת החיסונים של תאגיד התרופות הצרפתי סנופי-אוונטיס. זו החברה הגדולה בעולם העוסקת כולה בייצור בפיתוח וייצור חיסונים.

חברת מדיצ'י מספקת לישראל מידי שנה כ-3 מיליוני חיסונים לקופות החולים השונות, לבתי החולים ומשרד הביטחון בישראל. החברה הוקמה בשנת 2005 ע"י יהודית ליבל ושרגא ברוורמן אשר פרשו מחברת פרומדיקו. ברוורמן שימש כמנכ"ל פרומדיקו והיה אחראי להחדרת המותג סימילאק בישראל. יהודית שימשה כסמנכ"ל השיווק בחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

תגובה אחת לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
תתחילו להכנס לפאניקה אמיתית
כדאי שהאזרחים יתחילו להבין את המציאות, אשר משרד הבריאות לא מבהיר אותה מסיבותיו הוא: 1. קיימים כבר דיווחים על סוגי נגיף שפעת החזירים, שהפכו אלימים במיוחד ותוקפים ראשונית את רקמת הריאות של צעירים. 2. ארגון הבריאות העולמי מדווח שקצב הפצת הנגיף והתפשטותו גבוה מאד ! 3. כושר היצור של תרכיבי שפעת החזירים בעולם עומד על 900 מיליון (עכשיו תחשבו אתם האם מישהו כאן יקבל תרכיב במידה ובאמת תהיה מגיפה עולמית....). כאשר לא משקיעים במחקר, ביוטכנולוגיה וחינוך תלויים בחסדי אחרים. בשנות ה- 50 כאשר היתה מגיפת פוליו בישראל ובעולם, פרופ' נתן גולדבלום ייצר בישראל את התרכיב המומת נגד המחלה (על פי ידע ממעבדתו של ד"ר סאלק) ובתרכיב זה חוסנו ילדי ישראל. היום אין בישראל תשתית וידע ליצור תרכיב נגד שפעת. 4. שנת הליומדים נפתחה ובבתי ספר רבים אפילו לא נאמרה מילה אחת בנושא שפעת החזירים. רק כדי שיהיה ברור. בתי הספר הם אחד ממוקדי החולשה הגדולים בהתמודדות מול השפעת. אוכלוסיית סיכון במקומות ריכוז צפופים. אז עצה אחת. אל תסמכו על משרד הבריאות הם עדיין בשנת החורף !!!
נתי  |  01.09.09