אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות התעופה הפסידו ברבעון השני 2 מיליארד דולר צילום: בלומברג

חברות התעופה הפסידו ברבעון השני 2 מיליארד דולר

כך עולה מהדו"ח הפיננסי של ארגון חברות התעופה הבינלאומי, על פי נתונים מדגמיים של 54 חברות בעולם. הפסדי המחצית הראשונה של 2009 צפויים להסתכם ב-6 מיליארד דולר

01.09.2009, 16:04 | יסמין גיל

חברות התעופה בעולם הפסידו ברבעון השני למעלה משני מיליארד דולר, כך עולה מהדוח הפיננסי של יולי-אוגוסט שמפרסם בימים אלה ארגון חברות התעופה הבינלאומי (IATA).

הנתונים הינם מדגמיים ומתייחסים לדיווחים של 54 חברות תעופה בעולם, כאשר לשם השוואה, ברבעון השני של 2008 עמד ההפסד הנקי של החברות הללו על 926 מיליון דולר.

בחלוקה לאזורים עולה כי 12 חברות תעופה אירופאיות דיווחו ברבעון השני על הפסד נקי כולל של 1.1 מיליארד דולר; 16 חברות תעופה באסיה-פסיפיק דיווחו על הפסדים של כ-1.3 מיליארד דולר; 20 חברות בצפון אמריקה דיווחו על הפסדים של 134 מיליון דולר; ארבע חברות באמריקה הלטינית דיווחו על רווח נקי של 485 מיליון דולר, ואילו שתי חברות במזרח התיכון דיווחו על רווח של 20 מיליון דולר.

מנכ"ל יאט"א בישראל, קובי זוסמן, אומר כי מכוון שעדיין לא עודכנו נתוני כלל חברות התעופה החברות בארגון, צפויים הפסדי המחצית הראשונה של 2009 להסתכם ב-6 מיליארד דולר. ההפסדים ברבעון הראשון הסתכמו ב-4 מיליון דולר.

בתוך כך, חברת התעופה הסלובקית SkyEurope, שמציעה טיסות מוזלות (לואו קוסט) וכן שירותי קרקע כמו בתי מלון והשכרת רכב, הגישה אתמול בקשה לפשיטת רגל, והיום (ג') הודיעה כי היא משעה את פעילותה.  באתר האינטרנט של החברה נמסר: "אנו משעים את המכירות ואת הפעילות שלנו באופן מידי". החברה אינה מפעילה טיסות לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות