אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רסקו במשא ומתן למכירת 54 דונם בעתלית צילום: ערן יופי כהן

רסקו במשא ומתן למכירת 54 דונם בעתלית

כך נודע ל"כלכליסט". החברה דורשת מקבוצת רכישה כ-32 מיליון שקל. על הקרקע אפשר לבנות 164 יח"ד

02.09.2009, 09:12 | דותן לוי ורויטל חובל

חברת רסקו מקבוצת ישרס נמצאת במשא ומתן עם קבוצת רכישה המורכבת מבעלים פרטיים למכירת קרקעות בעתלית - כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בחטיבת קרקע שממוקמת בדרום־מערב היישוב, בסמוך למסילת הרכבת, ומיועדת לבנייה של כ־400 יחידות דיור בבעלות רסקו ובעלים פרטיים.

חלקה של רסקו בקרקע משתרע על 54 דונם ומיועד לבנייה של 164 יחידות דיור, מהן בנתה החברה עד כה 12 יחידות. לקרקע יש תב"ע מאושרת אך עדיין לא נחתמו הסכמי פיתוח עם המועצה האזורית חוף הכרמל.

רסקו הגישה בקשה לבנייה של 23 יחידות נוספות, אך הבנייה עדיין לא החלה בגלל מחלוקת עם המועצה על חובות קודמים. רסקו דורשת עבור הקרקע מחיר של כ־32 מיליון שקל - כ־210 אלף שקל עבור קרקע ליחידה. לכל יחידה תעמוד קרקע בשטח של 300 מ"ר לבניית בית בשטח של 150–170 מ"ר.

בשלב זה התגלעו בין החברה לקבוצת הרכישה שתי מחלוקות שמעכבות את התקדמות המו"מ. האחת היא המחיר, שנחשב גבוה לעומת עסקאות קודמות בהיקף דומה. בניגוד למה שדורשת רסקו, קבוצת הרכישה מבקשת לשלם 150-130 אלף שקל ליחידה, לא כולל אגרות והיטלים.

המחלוקת השנייה היא סביב רצועת קרקע הסמוכה למסילת הרכבת. חלק מהקרקע נחשבת בעייתית למגורים בשל סמיכות של מטרים אחדים למסילת הרכבת. הקבוצה מבקשת לרכוש את הקרקע ללא הקטע הסמוך למסילה, או לחלופין להפחית מאוד את המחיר, ואילו רסקו מתעקשת למכור את כל הקרקע כחטיבה אחת. עוד חברה ששמה הוזכר כגורם שמעוניין ברכישת הקרקעות היא קבוצת כרפיס שבבעלות היזם דוד כרפיס.

חברות הענק נוטשות את עתלית

ההחלטה של רסקו היא מכירת קרקעות שנייה במספר של אחת מחברות הענק המחזיקות קרקעות בעתלית בתקופה האחרונה. חברת אפריקה ישראל מכרה במרץ השנה לחברת כרפיס קרקע במזרח היישוב, בסמוך לכביש החוף, המיועדת לבניית 223 יחידות דיור, בתמורה ל־28 מיליון שקל. אפריקה תכננה לבנות במקום שכונה של בתים צמודי קרקע ששמה סביוני עתלית, אך בשל מצבה והמהלך הכולל בחברה למימוש נכסים החליטה למכור את המתחם. המחיר שלפיו בוצעה העסקה משקף עלות של כ־125 אלף שקל לקרקע ליחידה, לא כולל אגרות והיטלים. חברת כרפיס עדיין לא החלה בבנייה בשלב זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות