אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארזים לא נענתה לדרישת ההון של RBS: הבנק עלול לממש את השיעבוד על בתי האבות צילום: אוראל כהן

ארזים לא נענתה לדרישת ההון של RBS: הבנק עלול לממש את השיעבוד על בתי האבות

החברה פרסמה אמש את דוחותיה הכספיים מהם עולה כי היא לא מילאה אחר דרישתו של RBS להשלמת הון מחברת הבת שלה בהיקף של 254 מיליון שקל עד ל-27 באוגוסט וכי הוא עלול לממש את השיעבוד

02.09.2009, 09:17 | שהם לוי

חברת ארזים פרסמה באישון לילה, מעט לאחר חצות את דוחותיה הכספיים החברה רשמה רווח ברבעון וצימצה את הגירעון בהון העצמי ל-191 מיליון שקל, בהשוואה לגירעון של 220 מיליון שקל בהון העצמי ברבעון הראשון של השנה. יחד עם זאת רואי החשבון המשיכו לציין כי קיים חשש באשר ליכולתה לעמוד בהתחייבותיה ולהמשיך לפעול במתכונת ובהיקף הנוכחי.

עוד עולה מדוחותיה הכספיים כי החברה לא נענתה לבקשתו של RBS להעמיד הון בהיקף שדרש עד ה-27 באוגוסט וכי קיים חשש כי הבנק יממש את השיעבוד שהעניקה בדמות בתי האבות שהיא מחזיקה. החברה מציינת כי היא מנהלת מגעים עם הבנק המלווה. אם יממוש השיעבוד מצד הבנק עלולים מחזיקים איגרות החוב של החברה לדרוש פירעון מיידי של איגרות החוב.  

החברה פרסמה ב-19 באוגוסט החברה כי בנק RBS דורש מהחברה הבת שלה, לוידס, להשלים הון בהיקף של כרבע מיליארד שקל כיוון שאינה עומדת בהתניות הפיננסיות שלה ביחס לתנאי ההלוואה שהעניק לה. ההודעה חיזקה את טענתם של מחזיקי האג"ח כי ההסדר המוצע להם אינו שווה דבר כיוון שהחברה התכוונה לתת שעבוד ראשון על מפעלי המזון לטובת הבנק.  

התוצאות הכספיות

הכנסות החברה מדמי שכירות ברבעון השני המשיכו להידרדר ועמדו על 57.2 מיליון שקל, בהשואה ל-70 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה המשיכה להפחית את ערך הנכסים שבבעלותה ורשמה ירידה של 23 מיליון שקל בערך הנדל"ן להשקעה. בשורה התחתונה עוברת הרחברה לרווח של 52.6 מיליון שקל שסייע לה להקטין את הגירעון בהון העצמי ל-191 מיליון שקל ברבעון הנוכחי.

הערת רואי החשבון

רואי החשבון של ארזים ציינו בסקירת הדו"חות הכספיים של החברה שנערכו על ידם: "מבלי לסייג את מסקנתנו לעניין טענת נאמן אגרות החוב כי קיים חשש לפגיעה בתנאי שטר הנאמנות של אגרות החוב, לאי וודאותבאישור הסדר עם בעלי אגרות החוב, לדרישת בנק מלווה מחברה בת להשלים הון בהיקף של כ-39 מליון ליש"ט (כ-254 מיליון שקל) על מנת לעמוד באמות מידה פיננסיות. כמו גם לעניין זכות הבנק המלווה למימוש שעבוד על נכסים והשלכות המימוש על עמידה בתנאי שטר הנאמנות של אגרות החוב וכן לעניין אי עמידה באמות מידה פיננסיות אחרות עליהן התחייבה החברה כלפי תאגידים בנקאיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות