אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז גז, אמישראגז וסופר גז יתמודדו על מכרז נגב קרמיקה

פז גז, אמישראגז וסופר גז יתמודדו על מכרז נגב קרמיקה

שלוש יצרניות הגז יתמודדו בחודש הבא על אספקת גז לצרכי ייצור במפעל בהיקף של כ-50 מיליון שקל לשלוש שנים; הזוכה תחליף את דור גז

02.09.2009, 10:09 | ליאור גוטמן

המכרז לאספקת גז למפעל נגב קרמיקה עולה שלב - יצרנית אריחי הגרניט מירוחם ערכה לאחרונה סיור למנהלים טכניים של שלוש ספקיות גז מהגדולות בישראל כצעד מקדים לקבלת הצעות לאספקת גז למפעל.

שלוש הספקיות - פז גז, אמישראגז וסופר גז - יתמודדו בחודש הבא על אספקת גז לצרכי ייצור במפעל בהיקף של כ-50 מיליון שקל לשלוש שנים. הגוף שיזכה במכרז יוכל להאריך את תקופת החוזה בשלוש שנים נוספות.

הגפ"מ - גז פחמימני מעובה - משמש כמקור האנרגיה המרכזי של המפעל, בו מיוצרים כ-2.5 מיליון מ"ר אריחים בשנה. עד כה צרך המפעל כ-5,000 טון גפ"מ בשנה.

ספק הגז ב-15 שנה האחרונות - דור גז - לא ישתתף במכרז עקב מחלוקת משפטית שקיימת בינו לבין נגב קרמיקה: נגב קרמיקה טוענת לגניבה לכאורה של גז שאמור היה לשמש את פסי הייצור במפעל ואילו דור גז טוענת שהגניבה לכאורה התבצעה משטחים באחריות נגב קרמיקה ואין לה אחריות למעשה. התביעה על סך 14 מיליון שקל.

שומרת על רווח נקי

חברת נגב קרמיקה שבשליטת אפריקה תעשיות סגרה את הרבעון השני של 2009 עם רווח של 5.6 מיליון שקל בדומה לרווח ברבעון המקביל אשתקד. בחציון הראשון של 2009 הסתכם הרווח הנקי בכ-10.8 מיליון שקל, לעומת כ-9.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה. מדובר בתוצאה לא רעה ביחס לעובדה שמתחילת השנה חלה ירידה של כ-23% ביבוא אריחי גרניט פורצלן וקרמיקה לישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות