אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צור שמיר נהנתה מרווחי ההשקעות בזרוע הביטוח צילום: יובל חן

צור שמיר נהנתה מרווחי ההשקעות בזרוע הביטוח

הקבוצה רשמה רווח נקי ברבעון השני של השנה של 65 מיליון שקל לעומת הפסד של 33.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד

02.09.2009, 10:05 | רחלי בינדמן

חברת האחזקות צור שמירמציגה תוצאות רבעוניות המצביעות על שיפור ניכר במצבה. זאת, לאחר שבינואר השנה חתכה חברת דירוג האשראי מעלות את דירוג האג"ח של צור בשבע דרגות, עקב מצוקת הנזילות שאליה נקלעה החברה למול התחייבויותיה למחזיקי האג"ח.

צור עוסקת באמצעות חברות־בנות בתחומי הנדל"ן, הביטוח והפיננסים. שני התחומים האחרונים שפגעו בה אנושות בשנת 2008 הצליחו לשפר את תוצאותיה של הקבוצה, שרשמה רווח נקי של 65 מיליון שקל לעומת הפסד של 33.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, תודות לשינוי המגמה בשוקי ההון ורווחי ההשקעות שהפיקו תחומי הביטוח והפיננסים. נוסף על כך, הודות למכירת פעילות הביטוח ההפסדית של הקבוצה במזרח אירופה רשמה החברה־הבת רווח הון של כ־300 מיליון שקל, שמתוכו חלקה של צור הגיע ל־201 מיליון שקל.

ענפי הביטוח והפיננסים הסבו לצור רווח לפני מס של 20.7 מיליון שקל. זאת, בעוד זרוע הנדל"ן שלה, המרוכזת בחברת אדגר, שבשנים האחרונות שימשה כפרה חולבת, הסבה הפסד של 203 מיליון שקל בעקבות שיערוך שלילי של נכסי נדל"ן להשקעה.

אדגר שִערכה כלפי מטה נכסים שבבעלותה בקנדה, פולין, ישראל ובלגיה, והירידה בשווי ההוגן הגדולה ביותר היתה של נכסים שבבעלותה בפולין. אדגר פועלת למימוש נכסים לשם הגברת הנזילות של הקבוצה, ובמחצית הראשונה של השנה מימשה נכס בחיפה בהיקף של 7 מיליון שקל. אדגר העמידה למכירה שלושה נכסים נוספים - מגדל אדגר בפתח תקווה, ש־50% מהזכויות בו נמכרו בתמורה ל־161 מיליון שקל ביולי האחרון, מרכז מסחרי בפתח תקווה שנמכר בתמורה ל־67 מיליון שקל ביולי, ובניין משרדים במונטריאול, קנדה, שטרם נמכר.

בסוף יוני היו לצור שמיר אג"ח בהיקף של 117 מיליון שקל, שעומדות לפירעון בשנה הקרובה. ביולי האחרון פרעה החברה כ־59 מיליון שקל מסכום זה באמצעות מסגרת אשראי שקיבלה מבנק הפועלים. להערכת החברה, היא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה במלואן באמצעות קבלת תשלומים מחברות־בנות, דוגמת דיבידנדים כתוצאה מהשלמת מכירת פעילות הביטוח במזרח אירופה. במקביל, תמחזר החברה חלק מן האשראי הבנקאי בהתבסס, בין השאר, על שוויין של החברות־הבנות, ביטוח ישיר ואדגר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות