אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה מקבל מנכ"ל המלט וכמה דירות רכשו בעלי השליטה באירו-סאט?

כמה מקבל מנכ"ל המלט וכמה דירות רכשו בעלי השליטה באירו-סאט?

הסיפורים הקטנים בדוחות הכספיים לרבעון השני: לייזר דטקט קיבלה הערת עסק חי, מנכ"ל לייפוייב קיצץ בשכרו ל-48 אלף שקל בחודש וקשרי תעופה סיימה בהפסד

02.09.2009, 11:01 | עומרי כהן, עומר ענבר והדר רז

היומיים האחרונים לעונת הדו"חות היו עמוסים בעשרות דוחות של חברות ציבוריות מתחומים שונים. ריכזנו כמה דיווחים מעניינים מהחברות הקטנות של אחד העם:

רואי החשבון של לייזר דטקטשבו והצמידו לדו"חות אזהרת "עסק חי". ברבעון השני נרשמו הכנסות של 1.15 מיליון שקל בלבד, לצד הוצאות מחקר ופיתוח של 526 אלף שקל (45% מסך ההכנסות) והוצאות הנהלה שהסתכמו ב־34% מההכנסות. הרבעון הסתיים בהפסד של 536 אלף שקל.

ההכנסות של קשרי תעופהשבשליטת רמי שביט צנחו ב־39% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב־23.3 מיליון דולר. בשורה התחתונה סיימה החברה את הרבעון בהפסד של 35 אלף דולר (לעומת הפסד של 233 אלף דולר ברבעון המקביל).

העליות החדות בבורסה יצרו לשחר חדשהכנסות של 28.3 מיליון שקל מהשקעות שביצעה במחצית הראשונה, מתוכם 14.5 מיליון שקל מיוחסים לרבעון השני של השנה. תיק ההשקעות של החברה הכיל באוגוסט ני"ע סחירים בשווי של 47 מיליון שקל והורכב בעיקר מאג"ח קונצרניות המוחזקות לפדיון.

דו"חות הרבעון השני של המלט מקבוצת אי.די.בימגלים שאחרי ירידה של 58% במכירות, תזרים שלילי מפעילות שוטפת ורווח מזערי (335 אלף דולר) בשורה התחתונה, חבילת השכר שיקבל המנכ"ל החדש, אורי אולינר, נותרה נדיבה. אולינר ירוויח 80 אלף שקל לחודש ויהיה זכאי לבונוס של עד 480 אלף שקל. בסך הכל, עלות שכרו השנתית יכולה להגיע עד ל־1.4 מיליון שקל.

אירו סאט, שמקימה את הפרויקט בבור שבדיזינגוף־פרישמן הודיעה כי עד כה נמכרו עשר דירות בהיקף של 28.2 מיליון שקל. חלק מהמתעניינים הם הבעלים, אברהם נמדר ורוני פלד. ועדת הביקורת והדירקטוריון אישרו ביולי מכירת 14 דירות לבעלי שליטה וקרוביהם.

לייפוייב תקצץ למנכ"ל ד"ר מישל אפרגן 25% משכרו ל־48 אלף שקל בחודש. ב־2008 דחה המנכ"ל את תשלום משכורתו לסוף 2009 וישתכר עד אז שכר מינימום. גם שכר סמנכ"ל השיווק יופחת בשיעור דומה לכ־25 אלף שקל בחודש. החברה, שמשווקת את מוצר ה־BST באירופה, רשמה הפסד תפעולי של כ־2 מיליון שקל והפסד נקי של כ־5 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות