אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריוס היא המכונית הנמכרת ביותר ביפן

פריוס היא המכונית הנמכרת ביותר ביפן

באוגוסט מכרה טויוטה כ-22 אלף מכוניות פריוס. במקום השני דורגה פיט קומפקט של הונדה. המכוניות ההיברידיות זוכות להצלחה ביפן, בעיקר הודות לסובסידיות ממשלתיות והטבות מס

04.09.2009, 08:53 | סוכנויות הידיעות

המכונית ההיברידית הפופולארית של טויוטה, הפריוס החדשה, היא המכונית הנמכרת ביותר ביפן בחודש אוגוסט, זה החודש הרביעי ברציפות. כך מסרו גורמים בתעשיית הרכב.

איגוד סוחרי המכוניות ביפן מסר כי הפריוס שמרה על מקומו כמכונית הנמכרת ביותר עם מכירת 21,669 כלי רכב מסוג זה באוגוסט.

המכונית מדגם פיט קומפקט של הונדה, דורגה במקום השני מבחינת מכירות.

המכוניות ההיברידיות זוכות להצלחה ביפן, בעיקר הודות לסובסידיות ממשלתיות והטבות מס.

בינואר חשפה טויוטה את פריוס החדשה בתערוכת הרכב הבין לאומית בדטרויט. הפריוס הקודמת, שהוצגה בשנת 1997 החזיקה בתואר המכונית ההיברידית הנמכרת ביותר בישראל וגם בעולם, עם מעל מיליון מכוניות מכורות מאז הצגת הדגם.

בטויוטה דיווחו על שלל שינויים שנעשו במכונית, החל בעיצוב חדש עם מקדם גרר נמוך של 0.25 שמאפשר למכונית להתנגד פחות לרוח ועל ידי כך מפחית את צריכת הדלק וכלה בסרני גלגלים קלים יותר שמגדילים את הניצולת האנרגטית של המנוע.

פריוס החדשה מצוידת במנוע בנזין בנפח 1.8 ליטרים, שמפיק 98 כוחות סוס. המנוע החשמלי, שפועל רוב הזמן במקביל למנוע הבנזין מפיק 80 כוחות סוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
ל-3, זה נציג של צ'מפיון מוטורס שמנסה לעבוד עליך
בכלל, כל היצרנים שאין להם רכב באותה רמה לחוצים מאוד ורואים את זה בכל מקום. שיטת חישוב הקילומטר'ז באירופה כמובן לא קשורה למציאות. באירופה גם מסבסדים את הדיזל בהקלות מס כדי להגן על יצרניות הרכב המקומיות מיבוא של מכוניות טובות יותר מחוץ לאירופה. כך הם יצרו את העדפת היצרנים והצרכנים האירופאים לדיזל. וזה לא התחום היחידי בו אירופה מפעילים פרוטקציוניזם מקומי.
דודו  |  06.09.09
לכל התגובות