אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זכרנקו עדיין בגדר נעלם אבל עסקת גאון מתקדמת צילום: מיכאל קרמר

זכרנקו עדיין בגדר נעלם אבל עסקת גאון מתקדמת

גאון השלימה את התנאים לביצוע העסקה וממתינה למיופה כוחו של זכרנקו להשלמת רכישת השלד הבורסאי גאון נכסים

06.09.2009, 11:38 | סיון איזסקו

עו"ד דוד גוטליב, המייצג את חברת זכרנקו תעשיות שבבעלות אלכסיי זכרנקו, שנעלם לפני כמה שבועות מביתו שבסנט פטרבורג, אמר אתמול בשיחה עם "כלכליסט" כי "העסקה לרכישת גאון נכסים מידי גאון אחזקות תושלם כמתוכנן. ניסים דג'לדטי, המנהל של זכרנקו תעשיות, מחזיק בייפוי כוח המאפשר לו להשלים את העסקה".

גאון אחזקות דיווחה ביום חמישי כי היא השלימה את כל התנאים המתלים לכניסתו לתוקף של הסכם העברת השליטה בחברה, וכעת כל שנותר כדי שהעסקה תושלם הוא רק להמתין שזכרנקו תעשיות תבצע את התשלום בהיקף של כ־33 מיליון שקל בגין 71.8% ממניות גאון נכסים. המהלכים שגאון אחזקות השלימה היו אישור באסיפה הכללית של רכישת כל הנכסים וההתחייבויות של גאון נכסים, כך שזו נותרה כעת כשלד בורסאי שבקופתו כ־40–45 מיליון שקל ללא כל נכסים או התחייבויות מעבר לכך.

עם השלמת העסקה ישונה שמה של גאון נכסים ל"סנט פטרבורג - זכרנקו השקעות בע"מ". ל"כלכליסט" נודע כי כבר קיימים מזכרי הבנות לרכישת פעילויות נדל"ן שבכוונת זכרנקו תעשיות להכניס לשלד הבורסאי הנרכש, כאשר מזכרי הבנות אלו יובאו לאישור הדירקטוריון החדש של החברה שימונה עם השלמת הרכישה.

ניסים דג'לדטי, כהן כמנכ"ל זכרנקו תעשיות ומנהל גם את מסעדת פושקין בתל אביב, שנמצאת גם היא בבעלות זכרנקו. דג'לדטי ואשתו הוכרזו ב־2001 כפושטי רגל בשל חובות של מיליוני שקלים, בין היתר לבנק הפועלים.

הנאמן בפשיטת הרגל, עו"ד בנימין רוזן, טען במהלך דיון ב־2002 בבית המשפט העליון כי בעוד בני הזוג דג'לדטי חייבים לנושים שלהם מיליוני שקלים, ניסים עצמו נוהג במרצדס, וערך מסיבת בר מצווה מפוארת לבנו במלון דן אכדיה בהשתתפות כ־170 מוזמנים.

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של דג'לדטי. למרות שחלף כבר כמעט חודש מאז נעלם זכרנקו עד כה לא פורסם על התקדמות כלשהי בחקירת היעלמותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות