אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קובי לוי ואליצור כהן רכשו את יתרת מניות טבע קסטל צילום: אורן אגמון

קובי לוי ואליצור כהן רכשו את יתרת מניות טבע קסטל

חודשיים לאחר שרכשו השניים 55% ממניות החברה, השלימו את רכישת יתר המניות ממייסד החברה, כפיר נחום, לאור חילוקי דעות על ניהול הרשת

06.09.2009, 15:14 | אורנה יפת

לאחר שהיחסים בין בעלי רשת המזון האורגני, טבע קסטל, עלו על שרטון בעקבות חילוקי דעות על ניהול הרשת, רכשו אנשי העסקים קובי לוי ואליצור כהן, בעלי חברת ההשקעות עלמא די, את חלקו של מייסד הרשת, כפיר נחום.

לפני כחודשיים רכשו השניים 55% ממניות החברה מידי נחום, שהקים את הרשת, וביום שישי האחרון השלימו את רכישת יתר המניות ונחום נאלץ לצאת החברה. "כפיר הרגיש שלא קל לו להיות עם שותפים והחלטנו לסיים את זה מהר", מסר לוי. "לא היתה אפשרות שהוא ירכוש את החלק שלנו, כי מלכתחילה נכנסנו כשותפים כיוון שהרשת נקלעה לקשיים, וכפיר לא יכול היה לשלם לנו".

נחום הכניס את לוי וכהן כשותפים אבל גילה כי מדובר באנשים עתירי נסיון ודעתניים, וכבר לפני חודש החליטו הצדדים לפרק את השותפות. מרבית עובדי הרשת, 70 במספר, צפויים להמשיך לעבוד בחברה.

טבע קסטל מונה כיום 11 סניפים, אבל רק 5 מהם בפורמט של סניפי סופר מרקט גדולים בהם נמכר גם מזון. יתר הסניפים מתמחים בויטמינים ותוספי תזונה. בכוונת לוי וכהן להרחיב את הרשת בשלושה סניפים נוספים עד סוף 2010.

טבע קסטל הוקמה בשנת 1999 על ידי כפיר נחום. קובי לוי, לשעבר מנכ"ל שטראוס ישראל ומנכ"ל רב בריח ופרוטרום, יהיה אחראי בחברה על תחום המזון, ואליצור כהן, לשעבר מנהל האסטרטגיה בקבוצת שטראוס, יהיה אחראי על תחום הכספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות