אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: כ-50% ממניות ענקית התיירות הבריטית תומאס קוק צילום: בלומברג

למכירה: כ-50% ממניות ענקית התיירות הבריטית תומאס קוק

המניות נמצאות בבעלות תאגיד הקמעונאות הגרמני ארקנדור שהגיש ביוני בקשה להגנה מפני נושים. שווי המניות: כ־800 מיליון ליש"ט

06.09.2009, 16:56 | סוכנויות הידיעות

כ-50% ממניות חברת התיירות תומאס קוק השוות יותר מ־800 מיליון ליש"ט צפויות להימכר. המניות נמצאות בבעלות ענקית הקמעונאות הגרמנית ארקנדור אשר הגישה ביוני בקשה להגנה מפני נושים. זהו המהלך הדרמטי ביותר שננקט עד כה מצד נושי החברה.

ארקנדור התרסקה לאחר שלא הצליחה לקבל ערבויות מהממשלה הגרמנית. אחד מנכסי העיקריים הוא 53% ממניות תומאס קוק, חברת התיירות שהמותגים בבעלותה כוללים את איירטורס, קלאב 18-30 ונילסון.

החלק הארי של מניות תומאס קוק (44%) הובטח לשלושת המלווים העיקריים של ארקנדור כערבות על הלוואה בגובה מיליארד יורו (870 מיליון ליש"ט). הבנקים הללו - רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS), קומרצבנק ו־BayernLB - ימכרו את המניות כדי להחזיר לעצמם כמה שיותר כספים על חשבון ההלוואות.

מקורות המקורבים לחברה טוענים כי עדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניין, אולם הבנקים פועלים למכירת המניות עוד השבוע. ארקנדור ניסתה גם למכור את המניות כמכלול לחברת נסיעות יריבה, אולם מהלך זה נתקל בקשיים.

9% הנותרים שבבעלותה של ארקנדור בתומאס קוק הובטחו לרוכשים של אג"ח להמרה. עדיין לא ברור מה יעלה בגורלן של המניות הללו.

המיתון בוודאי לא עזר למצב, בייחוד לאור עליית המגמה של נופשים המעדיפים לבלות בבית, ולא לנסוע לחו"ל. עם זאת, תומאס קוק ויריבתה Tui Travel דיווחו על עלייה בביקוש בשבועות האחרונים, גם בעקבות מזג האוויר הקודר ששרר בקיץ בבריטניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות