אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: מאבק בין וודאפון ו־O2 על רכישת Mobile־T צילום: בלומברג

בריטניה: מאבק בין וודאפון ו־O2 על רכישת Mobile־T

שתי החברות הגישו הצעות רכש בגובה 3.5 מיליארד ליש"ט. ככל הנראה הן תיאמו ביניהן את תנאי ההצעה כדי לצמצם את התנגדות הממונה על ההגבלים העסקיים

06.09.2009, 23:30 | סוכנויות הידיעות

שתי מפעילות הסלולר הבריטיות וודאפון ו־O2 הגישו הצעות רכש מתחרות בגובה מוערך של 3.5 מיליארד ליש"ט כל אחת, כדי לרכוש את החטיבה הבריטית של Mobile־T ולהשלים את המירוץ ליצירת גוף הטלפוניה הניידת הגדול ביותר במדינה - כך לפי דיווח של "טיימס" הלונדוני.

טימובייל, הנשלטת על ידי דויטשה טלקום, שולטת על נתח שוק של 15% בבריטניה, עם 16.6 מיליון לקוחות, אך נחשבת כמפגרת אחר יריבותיה בתחום המיתוג ובריחת הלקוחות, עובדה שהביאה את החברה־האם הגרמנית להציעה למכירה. לפי הערכות שונות, השלמת מכירת החברה צפויה להסתיים בתוך שבועות ספורים.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

לפי "טיימס", גובה ההצעה של המפעילות הבריטיות נמוך מציפיותיו של רנה אוברמן, מנכ"ל חטיבת דויטשה טלקום בבון. להערכת העיתון, אוברמן נוטה לעבר הצעה נוספת, ככל הנראה זו שהוגשה על ידי פראנס טלקום והציעה לאחד את טימובייל עם חברת אורנג'. וודאפון, O2 ופראנס טלקום הצהירו כי הן רואות את המכירה של טימובייל כהזדמנות חד־פעמית ליצור מפעיל שישיג דריסת רגל מכריעה בשוק הטלפוניה הניידת בבריטניה.

אם הצעתה תתקבל, תגדיל וודאפון את נתח השוק שלה בבריטניה ל־40%, בעוד שטלפוניקה הספרדית - בעלת השליטה ב־O2 והמדורגת מספר אחת במדינה - צפויה לזכות ב־43% מהשוק. כפי הנראה, שתי החברות תיאמו ביניהן את תנאי ההצעות שלהן כדי למנוע חסימה של העסקה מצד הרגולטור בבריטניה.

בנקאים בבריטניה מעריכים את שווייה הנוכחי של של טימובייל בריטניה ב־2.5 מיליארד ליש"ט, וצופים כי אם תאחד כוחותיה עם מפעיל אחר צפוי ערכה לעלות במיליארד ליש"ט נוספים. להערכת אנליסטים, מיזוג בין טימובייל לאחת מיריבותיה יקפיץ בתוך שלוש עד חמש שנים את המחזור השנתי של הגוף המאוחד ב־300 מיליון ליש"ט.

מנכ"ל וודאפון, ויטוריו קולאו, הבהיר כי הוא מעוניין מאוד לבצע מיזוג מסוג זה כדי להגדיל את הרווחים של חברתו, בעיקר לאחר שהודחה מהובלת השוק במדינה בידי O2 של טלפוניקה. O2 טיפסה למקום הראשון מבחינת נתח השוק לאחר שהחלה לשווק באופן בלעדי את מכשירי האייפון של אפל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות