אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוזיאוני השעווה מאדאם טוסו יונפקו לפי שווי של 2 מיליארד ליש"ט צילום: בלומברג

מוזיאוני השעווה מאדאם טוסו יונפקו לפי שווי של 2 מיליארד ליש"ט

סיטי או גולדמן זאקס עתידים לשמש חתמים בהנפקה שתצא לדרך לפני סוף השנה. תשעת המוזיאונים נמצאים בשליטת מפעילת אתרי השעשועים מרלין אנטרטיינמנטס

06.09.2009, 23:38 | סוכנויות הידיעות

קבוצת מרלין אנטרטיינמנטס, בעלת השליטה ברשת מוזיאוני השעווה מאדאם טוסו, נמצאת בשלבים האחרונים לקראת הנפקת מניות לפי שווי של 2 מיליארד ליש"ט, הנפקה אשר עשויה להכניס אותה למדד פוטסי 100.

גולדמן זאקס, ג'יי.פי מורגן צ'ייס, סיטי, מריל לינץ', דויטשה ו־BNP פאריבה מתמודדים על הזכות לשמש חתמים שילוו הנפקה זו והם הגישו לאחרונה את בקשותיהם למרלין ולבעלים שלה, קרן ההשקעות הפרטית בלקסטון, שתבחר מתוכם שניים.

לפי הערכות, סיטי וגולדמן זאקס הם הבנקים המועדפים, שכן הם יוכלו לסייע למרלין במיחזור חובותיה, מהלך הכרחי ערב ההנפקה הצפויה. כלכלנים מדגישים כי היקף חובותיה של מרלין לא עובר את מיליארד הליש"ט, נטל סביר עבור חברה בסדר גודל זה, אך למרות זאת היא תעדיף לפרוס את החוב בתנאים נוחים.

ההכנות להנפקה נמשכו זה מספר חודשים. מנכ"ל מרלין ניק ורני אמר ביולי, כי "השווקים צריכים להיות מוכנים ואנחנו ממתינים למועד הנכון". אנליסטים העריכו כי לנוכח המשבר הגלובלי, החברה תדחה את ההנפקה למחצית השנייה של 2010, אך לאור ההתאוששות בשוקי ההון השתנו ההערכות וההנפקה עתידה לצאת לדרך עוד לפני תום השנה. הכנסותיה של קבוצת מרלין ב־2008 הסתכמו ב־662 מיליון ליש"ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות