אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי: ליאו נואי ממזג את עסקי הדיור המוגן

בלעדי: ליאו נואי ממזג את עסקי הדיור המוגן

נואי מחזיק במשכנות כלל ומתכנן למזגה עם חברה פרטית של מוטי קירשנבאום. במסגרת המיזוג צפוי קירשנבאום להזרים 150 מיליון שקל לחברה

07.09.2009, 07:18 | גולן חזני

איש העסקים מוטי קירשנבאום מנהל משא ומתן למיזוג חברה פרטית שלו, שמחזיקה בבית אבות ברמת השרון (מג'יק פיוצ'ר), עם חברת משכנות כלל שבשליטת המיליארדר הבריטי ליאו נואי.

העסקה המתגבשת כרוכה גם בהשקעה של כ־150 מיליון שקל מצד קירשנבאום בחברה הממוזגת, שתהפוך אותו לבעל השליטה בחברה. כך נודע ל"כלכליסט".

נואי, שהוא גם בעל השליטה בחברת הנדל"ן בריטיש ישראל, יישאר עם מניות מיעוט בהיקף לא גדול במג'יק פיוצ'ר, שמחזיקה בית אבות ברמת השרון.

עדיין לא נקבע יחס האחזקות בחברה הממוזגת בין קירשנבאום לנואי, והנושא נדון במסגרת המשא ומתן בין הצדדים. כמו כן, נבחנת אפשרות שקירשנבאום יבצע את העסקה באמצעות חברת יורופורט הציבורית, המנוהלת על ידו והוא בעל המניות הגדול בה (24%), אך נכון להיום לא נקבע סופית מיהי הישות המשפטית שתבצע את העסקה. אגב, יו"ר יורופורט הוא יאיר סרוסי, היו"ר הנכנס של בנק הפועלים שמחזיק גם ב־4% ממניותיה.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי קרן המנוף "בראשית" בראשות גבי פרל המנוהלת על ידי מני ורסמן ורן גורודצקי, וקרן המנוף KCPS בראשות יוסי דאובר המנוהלת על ידי גבי לב, צפויות להצטרף ולבצע עסקת אקוויטי ראשונה של קרן מנוף. למעשה, עבור בראשית זוהי עסקה שנייה אחרי שהשקיעה בהכשרת הישוב, אולם אז עשתה זאת באמצעות אג"ח.

כאמור, בעסקה המתגבשת צפויה מג'יק פיוצ'ר להתמזג עם משכנות כלל ובמקביל יוזרם אל החברה הממוזגת 150 מיליון שקל תמורת ההשקעה בנכסים. מדובר בעסקה הגדולה ביותר בארץ בשנים האחרונות בתחום הדיור המוגן. בבעלותה של משכנות כלל ארבעה בתי דיור מוגן: בבת ים, בכפר סבא, בסביון ובנורדיה, עם כ־1,200 יחידות דיור וכ־360 מיטות לחולים סיעודיים.

נואי קיבל את משכנות כלל בירושה כאשר רכש לפני כמה שנים את השליטה בחברת נכסי אזורים, שהשתייכה עד אז לקונצרן אי.די.בי. נכסי אזורים העבירה ב־2007 כ־12.2% מהמניות שהחזיקה במשכנות כלל אל החברה הפרטית של נואי, UK one, תמורת כ־22.5 מיליון שקל, והחברה הפרטית מחזיקה עתה בבתי האבות.

קירשנבאום היה שותף במג'יק פיוצ'ר עד סוף 2008 עם קבוצת גמול השקעות, שבשליטת ליאון רקנאטי. בסוף אותה שנה רכש קירשנבאום את חלקה של גמול במג'יק פיוצ'ר, כך שכיום הוא בעל המניות היחיד בחברה.

קירשנבאום הוא יזם שהוביל את פרויקט איירפורט סיטי, הממוקם בסמוך לנמל התעופה בן־גוריון, והוא שימש כיו"ר פעיל של הפרויקט בשנים 2000-1991. כמו כן, יזם קירשנבאום וניהל את פרויקט איירפורט סיטי בלגרד כיו"ר פעיל בין השנים 2002–2004. נוסף על כך, לקירשנבאום עסקים בתחומי הנדל"ן ומכוני כושר. במסגרת חברת יורופורט, לקירשנבאום יש שיתופי פעולה עם כלל ביטוח ועם קבוצת קרדן־ג'י.טי.סי, שהן בעלות עניין בחברה.

ניופורט פועלת בייזום, הקמה ופיתוח פרויקטי נדל"ן בחו"ל. החברה רשמה מתחילת 2008 הפסדים של 30 מיליון שקל. נכון לסוף הרבעון השני של 2009 עומד הונה העצמי של החברה על 34 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות