אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רייפמן נידון ל-45 ימי מעצר בגין ביזיון בית המשפט צילום: אוראל כהן

רייפמן נידון ל-45 ימי מעצר בגין ביזיון בית המשפט

לאחר דיון סוער החליטה שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך, לשלוח את אלי רייפמן ל-45 ימי מעצר בגין הפרת פקודת ביזיון בית המשפט. ההחלטה עוכבה ב-24 שעות על מנת לאפשר לרייפמן להעביר את המניות ולעורכי דינו לערער לבית המשפט העליון

07.09.2009, 14:19 | מארק שון

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, גזרה על אלי רייפמן, מייסד חברת אמבלייז, 45 ימי מעצר בגין הפרת פקודת ביזיון בית המשפט.

בשלב זה עיכבה השופטת  את ביצוע העונש ב-24 שעות, על מנת לאפשר לרייפמן להעביר את המניות, כפי שהורה בית המשפט, ולאפשר לפרקליטיו להגיש ערעור לבית המשפט העליון.

החלטה זו התקבלה לאחר דיון סוער נוסף בעניינו של איש העסקים אלי רייפמן והעברת המניות בחברת אמבלייז. בתום הדיון שהתקיים הודיעה השופטת אלשיך, כי החלטה בעניין תינתן בשעה 13:30, ועתה כאמור החליטה השופטת לגזור על רייפמן 45 ימי מעצר.

אלי רייפמן מסר ל"כלכליסט" בתגובה להחלטה: "מה שצריך לקרות יקרה. כשהגעתי לכאן בבוקר חשבתי שאוכל פעם ראשונה לדבר ולתת את גרסתי, זה לא קרה".

הדיון התקיים בעקבות בקשת המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, להוציא צו מעצר כנגד רייפמן בעקבות ביזיון החלטת ביהמ"ש בכך שהוא לא מעביר את מניות אמבלייז לרשותו. רייפמן העיד במהלך הדיון כי הוא מעריך שיש כ-39 מיליון מניות המוחזקות במבני החזקות מורכבים, וטען שהן אינן רשומות על שמו.

רייפמן שהגיע לדיון מלווה בבני משפחתו, היה מתוח ואופטימי בתחילת הדיון וסירב להתייחס לשאלות לפני קבלת ההחלטה בעניינו. רייפמן רק אמר בהומור ל"כלכליסט", כי "יש לי חוק אחד והוא חוק האמא. אמא שלי אמרה לי לא לדבר עם עיתונאים".

רייפמן הסביר במהלך עדותו כי הסיבה לרישומי המניות הסבוכים היא מאבק השליטה שהוא נמצא בו מזה 3 שנים, ואמר "רוכשים עבורי מניות בצורה שלא תאפשר לגופים עויינים שמעוניינים להשתלט על החברה להגיע למניות".

לפני כשבועיים דחה ביהמ"ש העליון באופן סופי את ערעורו של רייפמן וקבע כי מניות אמבלייז יועברו למנהל המיוחד. בתגובה לשאלתה של השופטת אלשיך בדיון היום, רייפמן התחייב כי הוא מוכן לחתום מיידית על יפוי כוח למנהל המיוחד, על מנת לתת הוראה לכל 41 הנאמנים של מניותיו באנגליה, שאלה יבצעו את העברת המניות למנהל המיוחד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
הגברת מק. אונו על רייפמן
לגברת מקרית אונו!!! מה כואב לך בדיוק? "להתנכר"..... ו..."להכיר באחריות"....היי הלו... את מדברת על רייפמן??????? כנראה שיש לך משהו אישי נגדו ואת לא אובייקטיבית!!! אני לא מכירה אותו באופן אישי אך בשעוריו אני מתמוגגת, כן,כן. הוא מלך! מציעה לך שעור אחד אצלו כדי להבין היכן את נמצאת ואם כבר היית אז....יש בעיות בהבנת הנלמד. הרגעי לך....ערב טוב. 2. הגברת מקרית אונו ליעל מהתגובה הקודמת: אלי הוא ילד פיטר פני שמסרב להתבגר ולהכיר באחריותו למצבים. הוא מוכן לעשות הכל בשביל להישאר ילד פלא נצחי, כולל להתנכר לאלו שגייסו עבורו כספים, עזרו לו ולהלוו לו, על מה את מדברת? איזה מלך? מלך עני ומסכן, בודד חבוט ומנוכר. שיחזור ומהר למציאות
סימונה , גבעתיים  |  07.09.09
30.
קצת פרופורציות....
מפעל חייו לא מסתכם רק באמבלייז, אלי משנה את חייהם של אלפי ועשרות אנשים ותורם המון לקירוב לבבות, אין חכם כבעל ניסיון - אלי הוא איש נדיר, מיוחד, שלומד מ"טעויות" ושקיבל את היכולת וההזדמנות הנדירה והיוצאת דופן להעביר לנו שיעור על החיים שלנו בתור אנשים פרטיים ועלינו כעם, אז גבירתי השופטת, איתן ארז וכל האנשים המכובדים בפורום זה שממהרים להגיב, קצת פרופורציות בבקשה!!!! גם אם עשה טעות, והוא צריך לשלם, תסתכלו על העניין בעדשה רחבה במרחק של זמן ותראו שיש פה משהו אחר, שעוד לא נתקלתם בו, ואולי כדאי להתייחס הפעם קצת אחרת לעניין!!!
הדר , תל אביב  |  07.09.09
לכל התגובות