אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשואה סטטיסטית: משנת 2000 יום חמישי הניב את התשואה הגבוהה ביותר למשקיעים בת"א צילום: אוראל כהן

תשואה סטטיסטית: משנת 2000 יום חמישי הניב את התשואה הגבוהה ביותר למשקיעים בת"א

כך על פי מחקר של בית ההשקעות מיטב. יום חמישי בלט גם במספר השבועות הגדול ביותר בהם הוא עשה את התשואה הנמוכה ביותר

07.09.2009, 14:01 | הדר רז

מי שמשקיע בשוק ההון מתחבט לא אחת בשאלה מתי להיכנס לבורסה. פער של יום יכול להיות לעיתים זה שיבדיל בין הסיכוי לרווח או הפסד. בבית ההשקעות מיטב רצו לבדוק באיזה יום של השבוע השוק הישראלי מתנהג בצורה הטובה ביותר ועשו זאת על ידי בדיקת נתוני מדד ת"א 100 בשבועות של מסחר מלאים מתחילת שנת 2000.

ב-24% מן השבועות, יום חמישי הוא היום שהניב את התשואה הגבוהה ביותר, אחריו יום רביעי (עם 21%), ואחריהם ראשון (19%), שני ושלישי (18% כל אחד). במיטב מציינים כי בבדיקות קודמות שנערכו לפני כעשור נמצא שיום שלישי הוא היום הטוב ביותר להשקעה.

בבדיקת התשואה המצטברת לכל אחד מימות השבוע התשואה המצטברת הגבוהה ביותר הייתה של יום חמישי עם 49%, בעוד היום הגרוע ביותר הוא דווקא יום שלישי עם תשואה של -12%. עם זאת, יום חמישי מסתמן כיום עם שונות גבוהה, שכן הוא גם בולט במספר השבועות הגדול ביותר שבהן הוא עשה את התשואה הנמוכה ביותר.

המחקר נעשה על ידי בדיקת נתוני מדד ת"א 100 במהלך ימי מסחר, מתחילת שנת 2000 ועד סוף אוגוסט 2009. הבדיקה נעשתה לגבי שבועות מסחר מלאים שבהם התקיים מסחר בכל אחד מימות השבוע (413 שבועות). במהלך הבדיקה נבדק באיזה יום נרשמה העלייה בשיעור הגבוה ביותר במדד ת"א 100, וכן העלייה השנייה, השלישית, הרביעית והחמישית (או הירידה) במדד. בנוסף נבדקה התשואה המצטברת בכל אחד מימות השבוע (כולל ימי הירידות שנרשמו).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות