אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט עלתה יום שלישי ברציפות והזהב חצה את ה-1,000 דולר צילום: בלומברג

וול סטריט עלתה יום שלישי ברציפות והזהב חצה את ה-1,000 דולר

דאו ג'ונס הוסיף 0.59%, נאסד"ק עלה ב-0.94%, קראפט ירדה ב-5.8% וטאואר טיפסה ב-4%

08.09.2009, 23:13 | שהם לוי

שווקי המניות בעולם עלו היום ונתנו רוח גבית למגמה חיובית ב-S&P יום שלישי ברציפות, על רקע התחזקות מחירי המתכות שהעלו את הציפיות לרווחים גבוהים יותר ליצרניות חומרי הגלם. הזהב חצה היום את רף ה-1000 דולר לאונקייה והדולר נחלש. לפי תחזיות הרווח של האנליסטים לחברות ה-S&P, הרי ששוק המניות זול. לעומת זאת, לפי תחזיות כלכלני המאקרו, השוק יקר מאוד.

ג'נרל אלקטריק הוסיפה 3.8% לאחר שג'יי.פי מורגן נתן למניה המלצת "קנייה". לאחר המסחר פורסם, כי האמריקאים צימקו את חובם בשיעור הגדול ביותר אי פעם ביולי, בצל האבטלה הגואה ואי הוודאות הכלכלית.

עסקת המיזוג של קראפט פודס החזירה את האור ללחיי המשקיעים לאחר שזו הציעה,לרכוש את קאדבורי תמורת 16.7 מיליארד דולר, בעוד מדינות ה-G20 התחייבות להמשיך את חבילות התמריצים ודוחפים את השווקים מסביב לעולם לעליות שערים. ההצעה של קראפט נדחתה והמניה ירדה ב-5.8% כאשר הרשי ונסטלה מגששות אף הן בקשר לעסקת קדבורי.

ביום שישי האחרון, יום המסחר אחרון, התחזק מדד S&P 500 ב-1.3% בעקבות דו"ח התעסוקה של משרד העבודה האמריקאי שהצביע על התכווצות מתונה יותר מההערכות הראשוניות.

מדדים

 

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

קולות היום

האסטרטגים בקרדיט סוויס מעריכים כי מדד S&P 500 יכה את 1,150 הנקודות באמצע 2010, בעוד הם מדגישים כי צמיחת התמ"ג האמריקאי תמשיך בעוד האינפלציה תיוותר מתונה. מומנטום העלייה ברווחים ממשיך לצבור תאוצה - משתנים רבים חזרו לרמתם טרם קריסת ליהמן ברדרס, התמחורים משקפים רק 53% מההקלות הכמותיות מאחר וזה השיעור שיושם בפועל.

הנשיא ברק אובמה הצהיר אתמול שההטבות המודרניות כמו פיצויי פיטורין, שכר מינימום וביטוח לאומי "נושאים את התבית של האיגודים", בעודו מבקש מהאיגודים לסייע לו במאבק על הרפורמה בביטוח הרפואי בקונגרס. "זה היה איגוד העובדים שסייע לבנות את המעמד הבינוני הגדול בהיסטוריה. לכן, גם אם אינך חבר באיגוד, כל אמריקאי חייב משהו לתנועת העבודה של ארה"ב", אמר אובמה, שבחירתו לנשיא נתמכה על ידי האיגודים.

 

הזמן להיכנס למשקל חסר יהיה המעבר למגמת הירידות המאופיינת בהתאוששות ה-W, זה יקרה במצב שבו יעךה ה'פד' את הריבית, הוסיפו עוד.

שוקי ההון באירופה ואסיה רשמו אתמול עליות בזמן שהשווקים בארה"ב היו סגורים, החוזים העתידיים על מחיר הזהב שברו היום את רמת 1,000 הדולרים לאונקיה בפעם השנייה מתחילת השנה. החוזים על הזהב נסחרים ברמה של 1,007 דולר לאונקיה.

מט"ח וסחורות

בינתיים אינדקס הדולר האמריקאי נגע בשפל שנתי ונחלש במיוחד מול הפרנק השוויצרי, הדולר האוסטרלי ומטבעות אחרים.

מחירי הסחורות נסקו בזמן שהדולר נחלש מאחר ואלה מתומחרים במחירים דולריים. ירידה בערכו של הדולר מעלה את המחיר היחסי במונחי דולרים של כל סחורה - בעקבות כך עושה השוק את התאמות המחירים. הזהב עלה ב-0.3% לרמה של 1,000 דולר לאונקייה והנפט הוסיף 4.5% לרמה של 71.3 דולר לחבית.

הירידה בדולר מגיעה בעוד שרי האוצר והבנקאים המרכזיים ממדינות ה-G20 קראו להדק את דרישות ההון מהנבקים והתחייבו להמשיך במאמצים פיסקליים ומוניטריים.

מניות במרכז

הלחץ האירופי על גוגל (סימול: GOOG) השיג תוצאות: ענקית האינטרנט הסכימה להכניס שינויים בפרויקט סריקת הספרים שלה, בתגובה לדרישות של מו"לים אירופיים. לפי הסיכום החדש, ספרים שאינם נמצאים בדפוס בארצות הברית אך עדיין זמינים לרכישה במקומות אחרים לא יצורפו למאגר הספרים המקוון Google Books ללא הסכמה מפורשת מבעל הזכויות.

ישראליות באור הזרקורים

 

פרוטליקס קיבלה מה-FDA מעמד של תרופת יתום לתרופה שהיא מפתחת למחלת הגושה. כך עולה מדיווח החברה בארה"ב.

מספר ימים לאחר שדיווחה כי חתמה על עסקת שיתוף פעולה עם חברת TAEJIN הקוריאנית, רושמת יצרנית השבבים טאואר סמיקונדקטורס(סימול: TSEM) הישג נוסף  במדינה האסייתית. ראסל אלוונגר, מנכ"ל החברה, חזר לפני יומיים מביקור ארוך בסיאול, כשבאמתחתו שלושה חוזים נוספים עם חברות קוריאניות. לפי גורמים בשוק, שלוש העסקאות עתידות להניב לטאואר עשרות בודדות של מיליוני דולרים בשנת 2012.

DSPG הודיעה היום כי תספק לאיקאנוס (iKanos Communications) האמריקאית שבבים למערכות תקשורת ביתיות רחבות פס. החברה לא הודיעה על היקף החוזה.

נייס מערכות (סימול: NICE) הודיעה היום כי קיבלה מ- CNE – Cherokee Nation Entertainement, מפעיל אתרי קזינו, הזמנות המשך לפתרון ניטור הוידיאו מבוסס IP – NiceVision. ההזמנות החדשות הינן חלק מפרויקט שידרוג בן 7 ספרות אשר החל אשתקד.  

נובה מכשירי מדידה(סימול: NVMI), ספקית פתרונות מטרולוגיה עצמאיים והחברה הודיעה היום על עסקה למערכת מדידה אופטית עצמאית מלקוח חדש בתחום הזיכרונות מאזור אסיה פאסיפיק.

אנטריג חברה ישראלית, המפתחת מסכי מגע, צפויה להיסחר לפי שווי של מיליארד דולר, טכנולוגיית הטיפולים האסתטיים של אלמה לייזרס מכוונת לשוק של כ-5 מיליארד דולר, ומערכת הפרסום של אייבלאסטר הכניסה לה ב-2008 כ-60 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות