אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: מנכ"ל סימנס לשעבר ישמש עד מדינה בפרשת דן כהן

הותר לפרסום: מנכ"ל סימנס לשעבר ישמש עד מדינה בפרשת דן כהן

המדינה חתמה על הסכם עם אורן אהרונסון בפרשת השוחד בה מואשם השופט לשעבר, שנעצר לאחרונה בפרו. עפ"י כתב האישום אהרונסון היה זה ששיחד את כהן; בית המשפט התיר היום את פרסום ההסכם לבקשת "ידיעות אחרונות"

08.09.2009, 17:31 | איתי הר אור

בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום (ג') לפרסם כי המדינה חתמה על הסכם עד מדינה עם מנכ"ל סימנס לשעבר אורן אהרונסון בפרשת השוחד החמורה בה מואשם השופט לשעבר דן כהן, שנעצר לאחרונה בלימה בירת פרו. עוד הותר לפרסום כי במסגרת ההסכם התחייב אהרונסון שלא להתראיין לכלי התקשורת.

חשיפת כלכליסט החיים הטובים של סניור כהן בחודש אפריל בשנה שעברה חשף "כלכליסט" לראשונה את מקום מסתורו של השופט הנמלט דן כהן בפרו. אנו מביאים כאן את התחקיר אשר חשף את החיים הטובים שניהל כהן בעיר לימה שהיתה לעיר המקלט שלו עד שנעצר אתמול לבקשת ישראל אסף לוי , 7 תגובותלכתבה המלאה

הסכם עד המדינה עם כהן היה אסור עד עתה לפרסום לבקשת הפרקליטות מתוך חשש כי פרסומו יגרור ביקורת חריפה כלפיה  על כך שכרתה את ההסכם עם אחד המעורבים הבכירים בפרשה. היום התיר בית המשפט לפרסם את דבר ההסכם לבקשת "ידיעות אחרונות", באמצעות עו"ד שירה בריק-חיימוביץ' ועינת ברג-סגל ממשרד ליבליך-מזור.

 

שופט בית המשפט המחוזי חאלד כבוב, שדן בבקשה להסיר את איסור הפרסום, דחה את בקשת נציגת הפרקליטות, עו"ד אילנה מודעי, וקבע כי זכות הציבור לדעת גוברת במקרה זה. בין היתר, כתב כבוב בהחלטתו: "עם כל הצער שבדבר, העובדה שמדובר בפרשה שחשיפתה גורמת מבוכה כזו או אחרת בין לעד עצמו ובין לחברות בישראל ו/או בחו"ל, והעובדה שמדובר באנשים שמילאו תפקידים בכירים במשק ובחברה הישראלית, בעת הרלוונטית, אין בה להצדיק ביטולו של ערך מוגן כבד משקל ציבורי של זכות הציבור לדעת ופומביות הדיון". 

עוד ציין כבוב כי "גם אותן התחייבויות שנטלה על עצמה מדינת ישראל בהסכם עד המדינה לא לפרסם פרטי ההסכם הינם בגדר התחייבות של המדינה כלפי צד ג' שאין בינה לבין עיקרון פומביות הדיון ולא כלום".

ב-24 לאוגוסט השנה נעצר כהן בפרו לאחר שעזב את ישראל בשנת 2002. כהן נעצר לאחר שהפרקליטות הגישה בעניינו בקשת הסגרה לשלטונות פרו, תוך הגשת כתב אישום חמור נגדו בישראל. כהן, 67, לשעבר יו"ר ועדת נכסים וחבר בוועדת כספים בדירקטוריון חברת החשמל, מואשם בכך שקיבל שוחד מחברת סימנס תמורת קידום עסקה לרכישת טורבינות גז על ידי חברת החשמל. על פי כתב האישום, היה זה אורן אהרונסון ששיחד את כהן בתמורה לקידום רכישת 5 טורבינות לייצור חשמל מחברת סימנס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות